За 9 місяців сонячні станції українських домогосподарств виробили понад 63 млн кВт*год електроенергії

У січні-вересні 2019 року українські просьюмери – власники домашніх сонячних електростанцій - виробили понад 63 млн кВт*год електроенергії.

Це тижнева норма енергоспоживання киян, передає segodnya.ua

«29% від усіх просьюмерів в Україні, або 4 255 домашніх сонячних електростанцій, підключені до електричних мереж операторів системи розподілу, що входять до операційного холдингу ДТЕК мережі, - розповідає гендиректор ДТЕК Мережі Іван Гелюх.- Власники домашніх сонячних електростанцій, що підключені до наших мереж у Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях, заробили більше 316 мільйонів гривень завдяки "зеленому" тарифу».

Українці прагнуть не тільки споживати «зелену» електроергію, а й самостійно її виробляти, продовжує він. «В Україні просьюмеризм активно розвивається, регіон № 1 – Дніпропетровська область, кількість просьюмерів виросла за рік на 201% і становить сьогодні 1 924 об’єкти», - повідомив Іван Гелюх.

За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, станом на 1 жовтня 2019 року в Україні є 14 790 просьюмерів(виробник і споживач «зеленої» електроенергії), у порівнянні з 2018 роком їх кількість зросла у 2,5 раза.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: