У 2019 році виробництво вугільної електроенергії у світі рекордно зменшилося вперше за 40 років

За 2019 рік світовий рівень споживання енергії, виробленої на вугільних електростанціях, впав аж на 3% після більш ніж 40 років безперервного зростання.

Про це свідчать результати дослідження, яке було проведено організаціями Centre for Research on Energy and Clean Air, Інститутом енергетичної економіки і фінансового аналізу (IEEFA) і британським аналітичним центром з вивчення клімату Sandbag, передає kordon

Падіння на 3% еквівалентне обсягу вугільної електроенергії, виробленої у Німеччині, Іспанії та Великобританії разом узятих у 2018 році.

Вперше за три десятиліття рівень споживання вугільної електроенергії став падати в Індії, а в Китаї поки просто перестав рости. Обидві країни виробляють менше вугільної електроенергії через уповільнення економічного зростання в Азії, а також із-за появи альтернативних джерел енергії.

Очікується, що безпрецедентне скорочення споживання вугілля відбудеться в ЄС і США, оскільки розвинені економіки переходять на альтернативні джерела енергії.

США скоротили споживання вугільної електроенергії більше будь-якої іншої розвиненої країни у 2019, закривши вугільні станції на користь газової енергетики (залишає в два рази менше вуглецевого сліду) і відновлюваних джерел. До кінця серпня у країні скоротили обсяг виробництва енергії на вугіллі майже на 14% порівняно з тим же місяцем у 2018 році.

Автори доповіді попереджають, що, незважаючи на рекордний спад у галузі вугільної енергетики, використання вугілля залишається на занадто високому рівні, щоб можна було досягти кліматичних цілей Паризької угоди.

За майже 40 років світове виробництво енергії на вугіллі скорочувалася лише два рази: у 2009 році, у зв'язку з глобальною фінансовою кризою, і в 2015 році, після скорочення виробництва на вугільних електростанціях Китаю через сильне забруднення повітря.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка