За 1 рік в альтернативну енергетику інвестовано $270 млрд

Торік сумарні інвестиції у поновлювані джерела енергії у світі зросли на 17% і досягли 270,2 млрд доларів, повідомляє cleandex.ru.

Про це свідчать дані Програми ООН по навколишньому середовищу (UNEP), опубліковані у звіті Global Trends in Renewable Energy Investment 2015.

Примітно, що минулорічні інвестиції у альтернативну енергетику не змогли досягти рівня переломного 2011 року, коли у галузь було вкладено 279 млрд доларів.

Аналітики зазначають, що зростання АЕ у 2014 році забезпечили з одного боку величезні кошти, вкладені у будівництво сонячних станцій у Китаї та Японії (74,9 млрд дол.), з іншого - рекордні темпи будівництва офшорних вітряків у Європі (18,6 млрд дол.)

1.jpg

Між тим, минулорічна динаміка введених у експлуатацію потужностей справляє більше враження, ніж об’єм інвестицій. Так, у 2014 році у світі було побудовано 95 ГВт сонячних і вітроенергетичних станцій. Для порівняння, у 2013 році цей показник становив 74 ГВт, у 2012 році - 79 ГВт, 2011 році - 70 ГВт. Як зазначають у звіті, такий приріст став можливим завдяки черговому різкому зниженню вартості будівництва станцій, перш за все, сонячних.

При цьому торік «альтернативний» внесок країн, що розвиваються, збільшився на 36% - до 131,3 млрд доларів, і майже зрівнявся з інвестиціями розвинених країн у поновлювальні джерела енергії - 138,9 млрд доларів. Вперше такі країни як Індонезія, Чилі, Мексика, Кенія, Південна Африка та Туреччина вклали у галузь ВДЕ понад 1 млрд доларів, а Йорданія, Уругвай, Панама, Філіппіни та М'янма - понад 0,5 млрд доларів.

3.jpg

За даними 2014 року, до п’ятірки лідерів за інвестиціями у альтернативну енергетику входить Китай (83,3 млрд дол.; +39%), США (38,3 млрд дол.; +7%) Японія (35,7 млрд дол.; +10%), Бразилія - 7,6 млрд. дол. (+93%) та Індія - 7,4 млрд дол. (+14%). Країни Євросоюзу забезпечили сумарний приріст у 1% - близько 57,5 млрд доларів - завдяки розвитку офшорної вітроенергетики. В тому числі Європа побила рекорд з реалізації найбільш дорогого проекту у цій сфері, встановивши вітрову станцію на 600 МВт у водах Нідерландів.

4.png

Сонячна енергетика, в яку торік було вкладено 149,6 млрд доларів(+ 29%), залишається ключовим сегментом на ринку ВДЕ. На другому місці вітроенергетика з 99,5 млрд доларами і приростом у 11%. Зростання демонструє і геотермальна енергетика, інвестиції в яку збільшились торік на 23% - до 2,7 млрд доларів.

Натомість у біопаливо під впливом дешевої нафти було вкладено всього 5,1 млрд доларів – це мінімальний рівень за останні 10 років. При цьому інвестиції у біомасу і енергію з відходів скоротилися на 10% у порівнянні з 2013 роком і склали 8,4 млрд доларів, а у малі ГЕС торік вклали на 17% менше коштів - близько 4,5 млрд доларів.

5.jpg

Примітно, що з усіх побудованих торік у світі електричних станцій майже половина (48%) працює на відновлюваних джерелах енергії. Третій рік поспіль частка альтернативної енергетики у нових станціях перевищує 40%. При цьому інвестиції у генеруючі потужності оцінюються у 242,5 млрд доларів, а у нові потужності на викопному паливі – у 132 млрд доларів . Між тим, частка відновлюваної енергетики у електрогенерації, хоч і скромна, але постійно зростає: у 2014 році - на 9,1%, роком раніше цей показник становив 8,5%.

Як зазначають аналітики, альтернативна енергетика все ще залишається дотаційною сферою економіки, розвиток якої можливий лише за реалізації стабільної державної політики. В останні роки до галузі неоднозначно ставляться у США та Великобританії, у Італії та Румунії був зафіксований відкат до менш вигідних умов, існують проблеми з доступом до мережі для індивідуальних сонячних станцій у США та Японії.

Черговим значимим бар'єром для відновлюваних джерел енергії стало здешевлення нафти. Однак експерти впевнені, що зниження вартості установки потужностей сонячної і вітряної енергетики дозволить галузі впоратися з існуючими викликами.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка