Житомирський водоканал отримав відзнаку за очищення стічних вод та питної води

"Житомирводоканал" отримав нагороду за екомодернізацію комунальної сфери.

Підприємство, яке стало одним із стейкхолдерів зелених змін, відзначили 17 грудня у рамках бізнес-форуму "ЕКОтрансформація України 2018", передає 20 хвилин.

"КП "Житомирводоканал" отримало еко-оскар як аванс за майбутні досягнення, - зазначає керівник КП "Житомирводоканал" Андрій Нікітін. - Ми почали реалізацію трьох масштабних проектів за кошти Світового банку, що дозволять не лише покращити якість послуг з водопостачання і водовідведення шляхом модернізації підприємства, але й зменшать негативний вплив на навколишнє середовище".

Проект за німецьким стандартом передбачає якісне виділення зі стічних вод фосфатів та азоту, які впливають на проростання фітопланктону, і скид очищеної води у річку Тетерів.

Другий проект передбачає очищення питної води і будівництво водоочисної станції, продовжує Андрій Нікітін. «Земля на 70% вкрита водою: 97% солоною і 3% прісною, з яких доступний лише 1%, а решта 2% знаходяться у льодовиках, - зазначає він. - В Україні набагато менше водних ресурсів, ніж в інших країнах: якщо у Великобританії на одного жителя припадає 5 м3 води, то в Україні - вп'ятеро менше».

Також "Житомирводоканал" активно працює над зниженням споживання електроенергії. "Водоканали - одні з найбільших споживачів електричної енергії в будь-якому місті: потужне обладнання має постійно працювати, а електрична енергія у нас майже на 50% виробляється з вугілля, при спалюванні якого виділяється велика кількість СО2, - пояснює керівник КП "Житомирводоканал". - Ми маємо зменшувати споживання, щоб мінімізувати вплив на навколишнє середовище: за нашими підрахунками після реалізації проектів Світового банку, вдасться зменшити викиди СО2 на більш ніж 4500 кг/рік».

Цьогоріч у квітні на водоканалі встановили частотні перетворювачі потужністю 500 кВт. Підприємство почало економити 31% електричної енергії або 4,5 млн грн на рік.

Також Житомир уклав угоду зі словенським консорціумом RIKO - HIDROINZENIRING, який реалізує проект Світового банку з будівництва водоочисної станції.

Нарешті місто розпочало реалізацію проекту з реконструкції каналізаційних очисних споруд за кредитні гроші Світового банку. Тендер на проведення робіт виграла фірма "Esotech" зі Словенії. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка