Житомир планує перейти на 100% ВДЕ до 2050 року

Міська влада Житомира у партнерстві з громадськістю та міжнародними організаціями буде розробляти та втілювати стратегію переходу міста до 2050 року на повне енергозабезпечення з 100% відновлюваних джерел енергії.

Відповідний меморандум про співпрацю підписали 22 червня 2018 року міський голова Сергій Сухомлин та міжнародна неурядова організація 350.org, який, зокрема, передбачає винесення рішення про енергетичний перехід на голосування сесією міської ради, розробку плану переходу міста на ВДЕ (відновлювані джерела енергії), а також розробку першої в Україні міської кліматичної стратегії протягом наступного року.

«Зараз спільно з міжнародними партнерами ми працюємо над великою кількістю заходів з енергоефективності. Для нас також важливо зменшити рівень викидів CO2 у місті. Ведеться робота із переходу м. Житомира на LED-освітлення, термомодернізації об'єктів бюджетної сфери. Нами вже розроблено муніципальний енергетичний план, в процесі написання Концепції інтегрованого розвитку міста: напрацьовано 6 пріоритетів, одним з яких є «Зелене місто». Такі кроки важливі для розвитку Житомира», - відзначив Сергій Сухомлин.

Як повідомляє прес-центр Житомирської міської ради, фахівці її виконавчих органів спільно із експертами «350.org» вивчатимуть питання щодо енергетичного переходу Житомира на 100% ВДЕ, розроблятимуть відповідну стратегію міста та залучати громадськість до процесу формування локальної кліматичної та енергетичної політики, зокрема у сфері розвитку відновлюваних джерел енергії та підвищення енергоефективності.

350.org
- міжнародна громадська організація, яка об’єднує сотні тисяч активістів по всьому світу задля вирішення найбільшого виклику для людства у ХХІ столітті - подолання проблеми антропогенної зміни клімату шляхом скорочення викидів парникових газів, головним джерелом яких є спалення викопного палива.

Цього року до діяльності 350.org в Україні в рамках кампанії "Міста для життя" долучилася громадськість з  12  українських міст. З 12 по 20 травня підчас Днів Дій понад 16 кліматичних акцій відбудуться у Києві, Львові, Івано-Франківську, Полтаві, Дніпрі, Рівному, Вінниці, Кривому розі, Запоріжжі, Хмельницькому, Бердянську, Бродах та Розівці (Запорізька область).

"Міста для життя" - міжнародна кампанія ініційована 350.org, мета якої - об'єднання зусиль громадськості та муніципалітетів заради розробки та реалізації довгострокових кліматичних стратегій в містах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка