Житомир інвестує в енергоефективні проекти понад 65 млн доларів

До 2020 року Житомир має намір витратити на впровадження енергоефективних проектів понад 65 млн доларів. 

На цьому тижні в рамках навчального візиту представників Асоціації міст України обласний центр Житомирської області ділився досвідом у сфері енергозбереження і презентував програму енергоефективності до 2020 року. 

Згідно з документом, у місті буде проведена комплексна модернізація системи опалення котелень, реалізовано проекти по зменшенню витрат і втрат у теплопостачанні та зовнішньому освітленні Житомира. Зокрема, у розвиток системи теплопостачання планується вкласти 15 млн євро(18,7 млн доларів), у реконструкцію та розвиток системи водопостачання - 30 млн доларів, у реконструкцію котелень та термомодернізацію дитячих садків  - 15 млн швейцарських франків(15,6 млн доларів). Разом з тим на інноваційні технології в системі теплопостачання обласний центр має намір додатково витратити 685 тисяч євро(855 тис доларів). 

Серед багатьох українських міст іноземних інвесторів сьогодні особливо приваблює Житомир, який останні 10 років намагається раціонально використовувати енергоресурси. Так, місту вдалося задовольнити у повному обсязі доволі високі критерії Швейцарського бюро співробітництва і отримати на реконструкцію котелень і термомодернізацію дошкільних закладів у 2015-2019 роках 12 і 3 млн швейцарських франків відповідно.

За ці кошти буде переведено частину котелень на альтернативні види палива, встановлено 120 індивідуальних теплових пунктів, утеплено принаймні п’ять(кількість об’єктів може бути збільшена – прим. авт.) житомирських дитсадків.  

Житомир також домовився з корпорацією НЕФКО про термомодернізацію близько 19 соціальних об’єктів, серед яких освітні та медичні установи. Місто співпрацює з Німецьким агентством міжнародного співробітництва (GIZ), яке допомагає з енергоменеджментом та енергомоніторингом. 

Натомість Житомир веде переговори й з іншими міжнародними організаціями, не полишаючи надії отримати чергові «енергоефективні» гранти.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: