Житлові субсидії для українців хочуть замінити "енергетичними картками", які сприятимуть економії

В Україні мають намір монетизивати субсидії за допомогою «енергетичних карток», якими можна буде розраховуватися лише за комунальні послуги.

Як зазначає ініціатор нововведення, міністр енергетики та вугільної промисловості України
Ігор Насалик, готівкою можна буде отримати лише заощаджені на енергоресурсах кошти, передає НВ Бізнес.

«Я категорично проти наявної системи субсидій і зараз активно працюю над тим, аби запустити пілотний проект з введення енергетичних карток замість субсидій, - пояснює голова відомства. - Людина отримує «допомогу» на спеціальну картку, якою може розрахуватися лише за послуги по субсидіях, а готівкою будуть видаватися лише кошти, які їй вдалося заощадити».
Пілотний проект з монетизації зекономлених на енергосубсидіях коштів планується запустити у Калуші(Івано-Франківська область).

За словами Ігоря Насалика, який був мером Калуша з 2006 року, введенння енергетичних карток підтримує міністр соціальної політики Андрій Рева і міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Зокрема, Андрій Рева підтримує пілотний проект, але виступає проти повсюдного запровадження монетизації субсидій у нинішній період. «Монетизація субсидій може призвести до заборгованості населення перед державою, - заявив міністр соцполітики в травневому інтерв'ю Економічній правді. - При видачі субсидій у грошовому вигляді, є ризик витрачання коштів на погашення боргу за комунальні послуги, а на щось інше».

За монетизацію субсидій виступає і голова Комітету енергетичної незалежності України Іван Надєїн. «Існуюча система субсидування не призведе до економії, - говорить він. - Якщо хтось не може заплатити за комунальні послуги, то повинен це довести, отримати пряму грошову виплату і заплатити за комунальні послуги».

Монетизація субсидій стимулює населення економити енергоресурси, що неможливо при існуючій системі, додає старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква.

«Зараз людина, яка споживає менше ресурсів, нічого не отримує, адже все покривається субсидією, - зауважує експерт. - А в разі монетизації пільг є вибір: витратити гроші на споживання ресурсів або економити і отримати грошову винагороду".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка