Жителька Буковини збудувала сонячну електростанцію та продає місцевій енергокомпанії частину виробленої електроенергії

Мешканка м. Кіцмань (Буковина) Оксана Твердохліб разом зі своїм батьком змогла не лише запустити в роботу побутову сонячну електростанцію, але й підписати угоду на предмет продажу сонячної енергії місцевій енергетичній компанії, повідомляє ресурс 0372.ua

Вирішивши усі юридичні питання, у листопаді минулого року жінка розпочала будівництво сонячної електростанції (СЕС), яке зайняло тиждень часу. Стільки ж часу пішло на її підключення. Власниця запевняє, що електростанція дуже проста в обслуговуванні та й працює в автоматичному режимі.
  
Електростанція, встановлена біля будинку, складається з 80 сонячних панелей заввишки 1 метр та завширшки 60 см. Потужність сонячної електростанції - 20 КВт:  10 КВт на Оксану і 10 КВт на батька. Крім того, до електростанції вмонтований інвертор - пристрій для перетворення постійного струму, який генерує СЕС, у змінний струм, що відповідає стандартам побутових мереж.
 
Проте найцікавіше, що вже менш ніж за 3 місяці після встановлення СЕС Оксана уклала офіційну угоду з ПАТ «Енергопостачальна компанія «Чернівціобленерго», та продає монополісту частину виробленої електроенергії.
 
Встановлення сонячної електростанції обійшлося Оксані Твердохліб в 9 тисяч євро. Жінка впевнена, що інвестиція окупиться за кілька років. Тим більше, що для виробників сонячної енергії застосовується так званий «зелений» тариф, за яким вони продають енергію обленерго. Також, за словами власниці СЕС, така електростанція дає економію в 10 тонн вугілля на рік.

Жінка розповіла, що запуск СЕС став можливим лише після прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику» щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії». Відповідно до Закону, тепер будь-який власник приватного будинку може встановити в себе на даху сонячну електростанцію, під’єднати її до загальної електромережі і отримувати «зелений» тариф за вироблені кіловат-години. Потужність домашньої СЕС не повинна перевищувати 10 КВт. Жодних ліцензій на цю діяльність не потрібно. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка