Житель Дніпропетровська збудував автономну хату-мазанку з вітряком і сонячними панелями

Житель Дніпропетровська В'ячеслав Горобець побудував енергоефективну хату-мазанку з природних органічних матеріалів з вітряком і сонячними панелями.

Перш ніж, зводити власний будинок раціоналізатор два роки мандрував покинутими селами та вивчав прийоми українських зодчих, передає 9 канал Приват ТВ Днепр

"Наші предки жили у хатах з природних органічних матеріалів і саме архітектура, а не альтернативні енергоносії, забезпечувала енергозбереження та економію, - розповідає В'ячеслав Горобець. – Взимку у будинку з соломи, дерева, глини, граніту та очерету тепло, а влітку - прохолодно, і ніякі кондиціонери не потрібні».

Відтворивши історичний досвід і створивши дешеве та енергоефективне житло, В'ячеслав Горобець вирішив не відмовлятися від сучасних технологій. Так, на даху будинку з‘явилися сонячні батареї, а на подвір'ї - вітряк.

"Влітку маємо надлишок сонячної енергії, акумулятори перезаряджаються і не встигають витрачати все, що накопичують, - пояснює дніпропетровець. - А взимку, коли сонця замало, але дмуть сильні вітри, електроенергію генерує вітряк – влітку він стоїть, бо працюють сонячні панелі".

У майбутньому В'ячеслав Горобець має намір повністю відмовитися від традиційних джерел енергії. Раціоналізатор планує купувати газ у баллонах для приготування їжі, воду брати з розташованої неподалік свердловини, а для опалення використовувати теплові колектори. «Обігріти оселю може і невеличка піч, - зауважує дніпропетровець. - А по гранітній підлозі можна буде ходити босоніж навіть взимку, завдяки трубам із теплою водою, що прогріватумуть її».

Згодом В'ячеслав Горобець планує створити на задньому подвір‘ї штучне водоймище та розбити садок.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка