"Житомиргаз" випробує 50%-ну суміш водню і газу у побутових пристроях

У Черняхові на спеціальному полігоні проведуть довготривалі дослідження зі спалюванням метан-водневих сумішей на побутових газових приладах.

Другий етап експериментів розпочало Акціонерне товариство «Житомиргаз» спільно з двома групами науковців з Інституту газу НАН України, передає expro.com.ua

Зокрема, на дослідних макетах систем газопостачання випробують суміші із різною концентрацією водню – 50%, 30%, 20%, 10% та 5%.

Наступний етап дослідницької програми передбачає дослідження водню і його сумішей з природним газом та вогневі випробування на ще чотирьох спеціально підготовлених полігонах у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Харківській областях.

Перший етап статичних випробувань газових систем при 99% концентрації водню пройшов на спеціально підготовленому полігоні Черняхівської дільниці «Житомиргаз» 6 серпня 2020 року.

Отримані в ході експерименту дані дозволили фахівцям і науковому співтовариству оцінити сумісність діючих газопровідних систем з новими видами енергії.

План експериментів побудовано із необхідним рівнем безпеки. Разом із статичними випробуваннями мережі газоводневими сумішами, на полігоні компанії розпочато перші динамічні випробування – вогневі експерименти на газових приладах.

Результати досліджень були опрацьовані та представлені на 6-му міжнародному газовому форумі «Східно-Європейське газове партнерство» 27 жовтня 2020 року. Наразі використання метан-водневих сумішей проводиться без жодних технічних збоїв у роботі приладів.

В той же час зафіксовано суттєве зменшення викидів СО2 – від двох до п’яти разів. При цьому ККД (коефіцієнт корисної дії) на газовій плиті та котлі підвищується.

Отримані в ході експерименту дані дозволили фахівцям і науковому співтовариству оцінити сумісність діючих газопровідних систем з новими видами енергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка