З теплолічильником опалення в квартирі подешевшає на 20%

Мешканці обладнаних лічильниками тепла багатоповерхових будинків платитимуть за послуги централізованого теплопостачання на 15-20% менше.

В умовах дефіциту газу та вугілля Україна робить ставку на обладнання житлового фонду приладами, які допомагають ефективно використовувати теплову енергію. На разі вже почато встановлення внутрішньобудинкових теплолічильників та погодних регуляторів тепла. У планах – використання приладів для регуляції тепла в батареях. Про кроки у цьому напрямку говорилось і раніше. Так, у 2011 році уряд планував встановити лічильники тепла у всіх українських квартирах. На жаль, подібні заяви так і залишились декларацією про наміри. Як результат, станом на травень цього року житловий фонд України був оснащений системами обліку тепла лише на 37%. В свою чергу цей показник щодо підприємств теплокомуненерго становив 98,6% на 1 вересня 2014 року. 

З одного боку встановлення теплолічильників дозолить українцям платити за фактично  спожите тепло, зменшивши, тим самим, витрати на послуги централізованого опалення. Спеціалісти стверджують, що об’єм зафіксованого лічильником тепла значно менший показників, за якими робить нарахування теплопостачальна організація. 

З іншого боку оснащення житлових будинків погодними регуляторами тепла – спеціальним обладнанням, яке при наявності теплолічильника, подає тепло в квартири в залежності від температури навколишнього середовища, - допоможе заощадити дефіцитну теплову енергію. Подача теплоносія на будинок обмежується автоматично в залежності від погодних умов.

На оснащення житлового фонду енергоеффективними технологіями Україні потрібні великі кошти. Очевидно, що самотужки наша країна цього зробити не зможе. Встановлення лише одного теплолічильника обійдеться в 20-50 тисяч гривень. Примітно, що Київ, який на початку листопада заявляв, що у 2015 році обладнає системами обліку тепла весь свій житловий фонд, змінив плани. За різними оцінками, столичні будинки комунальної власності будуть забезпечені відповідними приладами до кінця 2016-2018 року. Зараз київська влада встановлює теплолічильники, які знаходились на складах ПАТ «Київенерго» з 2007 року і не використовувались за призначенням з незрозумілих причин. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка