З наступного тижня відключати електроенергію будуть у всіх областях України

В Україні будуть введені чіткі графіки віялових відключень для кожної області, включаючи тимчасово непідконтрольні українській владі території.

Протягом поточного тижня уряд зобов’язався спільно з облдержадміністраціями та енергетичними компаніями впорядкувати вимкнення електрики в країні так, щоб всі споживачі були в рівних умовах. Також Кабмін пообіцяв забезпечити належний підхід у цій роботі до підприємств, які в існуючих реаліях без попередження відключаються від електропостачання на декілька годин.

Україна потерпає від гострого дефіциту енергоресурсів. Питання імпорту в країну вугілля або електроенергії досі не вирішено. Росія блокує на власному кордоні вагони з оплаченим українською стороною вугіллям без будь-яких пояснень. Правда, поставки дефіцитного палива пообіцяв забезпечити Казахстан, але ж і в цьому питанні без погодження Москви не обійтися. 

Не мають успіху і переговори про імпорт електроенергії до України, які ведуться, крім російської сторони, з Молдовою та Словаччиною. Як результат, на складах українських теплоелектростанцій залишилося декілька тонн вугілля, яке, за словами спеціалістів, не придатне для виробництва електроенергії. 21 грудня Трипільська ТЕС, яка працює в Київській області та входить до складу державної енергогенеруючої компанії «Центренерго», зупинила останній вугільний блок через відсутність палива. 

Напередодні новорічних свят Україна вибірково та хаотично почала занурюватися у темряву – села, міста або окремі їх мікрорайони у певних областях залишалися без світла по шість-девять годин на добу. Зараз енергетичні компанії відмовляються від аварійних відключень на користь віялових. На останню декаду грудня для окремих областей визначаються ліміти споживання електроенергії. Так, Чернігівська область має зменшити щоденне використання енергії на 33%, що виллється у вимкнення електрики 4 рази на добу по 2 години. На разі відомо, що Вінницю будуть знеструмлювати двічі на день по дві години. Вже мають свої графіки відключень електропостачання Суми та Черкаси. Не виключено, що всій Україні доведеться жити у режимі віялових знеструмлень аж до закінчення зими.

Читайте також: 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка