З липня 2019 Україна імпортувала з Росії електроенергії майже на 2 мільярди гривень

Імпорт електроенергії в Україну з Росії через Білорусь продовжується незважаючи на падіння споживання електроенергії через карантин. 

"Імпорт продовжується, не зважаючи на критичне падіння споживання в Україні через карантин. Сьогодні знову 300 тис. кВт·годин. Знову у пікові години. Нагадаємо, що з початку імпортних поставок, з липня 2019 року, ми вже сплатили 1,95 млрд грн." - повідомляється на Facebook-сторінці Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї. 

Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект про введення заборони на здійснення комерційного імпорту електроенергії з держав, що не є членами Європейського союзу або Енергетичного співтовариства. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії" №3262 за авторством народного депутата від фракції "Слуги народу" Сергія Нагорняка.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроектом пропонується заборонити здійснення комерційного імпорту електричної енергії з держав, що не є членами (сторонами) Європейського Союзу або Енергетичного Співтовариства, тобто Росії та Білорусі.

Також передбачається тимчасово, на час переходу ОЕС України на паралельну роботу з об'єднаною енергосистемою Європейського союзу (ENTSO-E), дозволити здійснювати лише технологічне перетікання електричної енергії з цих держав.

18 березня Кабінет міністрів України затвердив спеціальне мито в розмірі 65 % на імпорт з Російської Федерації електричної енергії і вугілля всіх типів за винятком антрацитового і коксівного з 1 квітня 2020 року.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: