З Буковини щодня відправляють в Румунію сотні вагонів відбірної деревини

У березні зі станції «Чернівці» почали відправляти до Румунії сотні вагонів відбірного кругляка щодня.

Щонайменше 300 вагонів у день прямувало до Європи наприкінці першого місяця весни, тоді як раніще обмежувалися одним ешелоном(50 вагонів) на тиждень, пише шеф-редактор газети "ЧАС" Петро Кобевко у матеріалі «З Буковини вивозять ліс, наче перед кінцем світу».

За його словами, румунська сторона максимально оптимізувала транспортування українського кругляку, усунувши незручності пов’язані з коліями, які в Європі трохи вужчі.

«Аби не гаяти часу на переставляння вагонів на інші колеса на передаточній станції Вадул-Сірет, Румунія побудувала величезні склади вздовж кордону з нашою країною і провела до них залізничну колію з таким розміром полотна між рейками, як в Україні, - пояснює автор. – Тепер ешелони з лісосировиною без зупинок прямують на склади у Дормонешти, якими користується всесвітньовідома лісова компанія «Швайцгоффер».
Примітно, що австрійське підприємство робило кілька спроб побудувати деревообробні заводи на Буковині, але, зазнавши невдачі, розташувало їх у сусідній Румунії.

Як зауважує Петро Кобевко, наразі схеми відправки українського кругляка за кордон значно удосконалились. «Через Чернівці вже відправляють ліс до Румунії з усієї території західної України, - наголошує автор. – Потужності залізничної станції не можуть впоратися з такою кількістю вагонів - ешелони настільки великі, що доводиться «запрягати» по 3-4 локомотиви, аби витягнути їх з України».

Якщо так триватиме ще з місяць-два, то повені, які сталися на Буковині у 2008-2010 рр, видаватимуться невеличким підняттям води у руслах карпатських рік, впевнений Петро Кобевко, який нарахував на станції «Чернівці» 246 вагонів з кругляком, які відправлялися до Румунії, і забив на сполох. 

Як зазначається у листі, який прес-служба Управління лісового господарства Чернівецької області надіслала виданню «Час» після резонансного матеріалу, лісопродукція, яку бачать чернівчани на залізничному вокзалі, транспортується переважно з інших областей країни.

«Державні лісогосподарські підприємства, які везуть продукцію лісозаготівлі через вказану станцію, за січень-лютий експортували усього 3,7 тис. кубометрів половника малих діаметрів та балансів, а також 2,2 тис. кубометрів техсировини, - пояснюють в управлінні.- Чернівецьке ОУЛМГ координує роботу підпорядкованих підприємств у напрямі суттєвого зменшення обсягу експорту деревини. Так, за 2 місяці 2015 року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, обсяг поставки деревини закордонним партнерам зменшено майже на 19 тис. кубометрів».
За словами Петра Кобевко, лист не підписала ні власне прес-служба ЧО УЛМГ, ні керівник управління лісомисливського господарства Буковини пан Ковальський. «І хоча в управлінні запевняють, що у вагонах сосна, але у нас вона дубова,- наголошує автор. - На станції «Вадул-Сірет» ми бачили тільки найкращий і найвідбірніший буковинський бук готовий до відправки в Румунію».Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка