З 2020 Таїланд переходить на біодизель з пальмового масла

З січня 2020 року у всьому Таїланді почнуть продавати екологічне чисте паливо з додаванням пальмового масла - біодизель B10.

Зараз екологічне паливо пропонують всього 100 автозаправок PTTOR з 1800, передає novostivl.

«Тільки 9% тайських заводів виробляють пальмову олію, придатну для змішування з дизельним паливом, - розповідає заступник Постійного секретаря МЕТ Сомбун Нокео. - Ще 4% до кінця цього року готові модернізувати свої виробничі процеси, аби якість олії відповідала стандартам біопалива».

Згідно зі стандартами японських автовиробників, пальмова олія для біодизелю повинна містити менше 0,4% моногліцерида (у тайському маслі його 0,7%), а у вихідному дизельному паливі концентрація води повинна бути менш як 200 частин на мільйон (у тайському дизелі зараз допускається концентрація води до 300 чнм).

За словами Сомбуна Нокео, найближчим часом з тайськими виробниками пальмової олії проведуть переговори про підготовку до торгівлі біодизелем B10 у всій країні з січня 2020 року. «З жовтня біодизель B10 доступний лише на деяких АЗС Таїланду, але до кінця 2019 року їх кількість може збільшитися до 150», - каже він.

На 500 заправках PTTOR вже продають B20. Зараз ціна B10 за літр всього на 1 бат менше, ніж B7. «Наразі турбує висока вартість виробництва пальмової олії, оскільки уряд обмежує мінімальну ціну пальмової сировини у 4 бата за кілограм, - говорить керуючий директор "Susco" Чайрит Симародж. - Але якщо уряд зможе знизити ціну B10 на 2 бата у порівнянні з B7, то попит зросте».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: