З 2018-го «Укренерго» хоче використовувати електромобілі як джерело енергії

Вже в 2018 році НЕК «Укренерго» має намір впровадити інтелектуальну мережу Smart Grid. Вона дозволить власникам електромобілів підключати їх в загальну мережу не лише для зарядки, а й для віддачі зайвої енергії.

Як передає сайт ecoautoinfo.com., про новий проект на 7-му Європейсько-Українському енергетичному дні, що відбувся в столиці, повідомив директор з комунікацій та міжнародного співробітництва компанії Михайло Бно-Айріян:

«Другий проект з передачі енергії (ППЕ-2), який ми реалізуємо спільно зі Світовим банком, передбачає інвестиції в Smart Grid на рівні 48,5 млн. доларів США – вже в 2018 році ми приступимо до цієї роботи».

Таким чином в Україні впроваджуватимуть дві нові концепції, що базуються на системі Smart Grid: управління попитом (demand response) та концепцію мережі енергетичного обміну (Vehicle-to-grid, V2G).

Завдяки концепції Vehicle-to-grid (V2G) власники електромобілів зможуть не лише заряджати свій електрокар від загальної мережі саме тоді, коли вона найдешевша, але й продати «зайву» електроенергію в години, коли автівка не використовується. З’явиться ще одна суттєва перевага – можна буде підключити електромобіль до свого будинку чи офісу і використовувати його як джерело безперебійного живлення.

Оскільки пілотний проект «Укренерго» розроблятиме на базі власного автотранспорту, компанія хоче закупити електромобілі, щоб потім поділитися своїм досвідом із споживачами.

Ще одне нововведення в «Укренерго» – використання безпілотників. Вже найближчим часом їх почнуть застосовувати для огляду протяжних ЛЕП і високих опор, тому співробітники вже не будуть підніматися на них. Крім цього, компанія готується до впровадження нової IT-платформи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка