Євросоюз хоче позбавитися енергетичної залежності від Росії

Євросоюз імпортує більше половини споживаних енергоресурсів, і це ставить його в залежність від зовнішніх постачальників енергії, таких як Росія. З метою поліпшення ситуації, Європейська Комісія розробила план по зменшенню цієї залежності, який був обговорений Промисловим комітетом Європарламенту минулого тижня. 

ЄС імпортує 53% енергії, яку споживає, включаючи майже 90% нафти, 66% природного газу та 42% твердих видів палива, таких як вугілля. В 2013 р. загальна сума, витрачена на придбання енергоресурсів, склала близько 400 млн. € (або приблизно 537 млн. $). 

Читайте також: 76% українців цікавляться альтернативною енергетикою та енергозбереженням

При цьому Європа дуже залежить від одного єдиного постачальника, а саме Росії, на яку приходиться третина імпорту нафти, 39% імпорту природного газу та 26% - твердого палива. Шість країн Євросоюзу залежать від Росії як від єдиного постачальника всього об’єму їх газових потреб.

2.jpg

В даний час Європейський Союз намагається зменшити цю залежність шляхом урізноманітнення джерел енергії та її постачальників, зниження енерговитрат, підтримки енерговиробництва та співробітництва між країнами, а також інвестування поновлюваних джерел енергії. Всі ці та інші ініціативи були окреслені в рамках  стратегії енергетичної безпеки,  представленої та обговореної Промисловим комітетом Європарламенту 22 липня.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка