Європейців зобов’яжуть будувати «активні» будинки

З 2021 року країни Європейського союзу планують перейти на зведення енергоефективних будинків, здатних завдяки поновлюваним джерелам виробляти енергії більше, ніж споживати.

Нові будівельні стандарти ґрунтуватимуться на концепції "Triple Zero"(трьох нулів) і регламентуватимуть встановлення у будівлях обладнання, яке дозволяє не брати енергію з міської енергосистеми та уникати шкідливих викидів у атмосферу. На додачу, енергоефективне житло нового покоління повинно будуватися виключно з екологічних матеріалів, які потім можна буде відправити на вторинну переробку.

Передбачається, що в основу нових будівельних норм ляже порівняно невеликий досвід експлуатації «активних» будинків, у зведенні яких наразі дотримуються принципу «трьох нулів». Наразі у Европі налічується 23 такі об’єкти.

Досягати нульового енергоспоживання таким будинкам дозволяє не лише ефективне використання відновлюваних природних джерел енергії: сонця, вітру, біопалива, енергії річок, припливів/відливів, а й застосування енергозберігаючих технологій, наприклад, якісна теплоізоляція. На випадок виникнення перебоїв з власною енергією активні будівлі у резервному порядку підключаються до загальної мережі, а потім повертають позичений ресурс назад з надлишком.

При цьому впровадження енергозберігаючих, а також біокліматичних технологій у енергоефективних будинках до мінімуму знижує шкідливі для людей і навколишнього середовища викиди (вуглекислий газ, летючі органічні речовини).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка