Європейські міста роблять ставку на децентралізоване генерування енергії

Головний спосіб, за допомогою якого великі і малі міста можуть зменшити ризик, пов’язаний з оплатою енергоносіїв за високими цінами, заключається в частковому покритті своїх енергетичних потреб за рахунок місцевих ресурсів. Це може бути так само просто, як відправляти обрізки паркових дерев на електростанцію, яка працює на біопаливі, замість того, щоб вивозити їх на сімєзвалище. Муніципальні структури можуть застосувати для місцевого виробництва енергії децентралізований підхід, мотивуючи своїх мешканців інвестувати в невеликі сонячні фотоелектричні і теплові установки.

Європейські міста все більше інвестують у місцеве виробництво енергії з відновлювальних джерел енергії або з відходів. В залежності від місцевих ресурсів вони можуть приймати рішення інвестувати у вітрові установки – так зроблено в Амстердамі (Нідерланди), в сонячні фотоелектричні і теплові установки – Любляна (Словенія) або в підприємства, які працюють на біомасі – Гейтсхед (Великобританія).

Великі муніципальні інвестиції у відновлювальні джерела енергії вимагають значного фінансування і тому такі проекти можуть бути реалізовані у партнерстві з приватним сектором або через лізинг чи шляхом укладання енергетичних контрактів на пільгових умовах. Прикладом є острів Чертоза (Венеція, Італія), який завдяки успішному державно-приватному партнерству був перетворений в центр відновлювальних джерел енергії.

4.jpg

При такому підході, муніципалітети отримують такі вигоди:
- скорочуються витрати на енергію для муніципалітетів і для мешканців;
- здатність впливати на структуру енергоспоживання, збільшуючи долю відновлювальної енергії за рахунок жорстких та м’яких заходів;
- кращі умови для реагування на нестійке енергопостачання.

В Європі саме міста споживають найбільше енергії, а також є найбільшими джерелами викидів парникових газів. В контексті підвищення витрат і ризиків, пов’язаних з імпортом енергії, муніципалітети здатні зменшити свою залежність від зовнішніх джерел енергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка