Європейські інвестиції зроблять Луцьк значно енергоефективнішим

Підвищення енергоефективності, зниження втрат електроенергії, зменшення споживання газу та електроенергії закладені в проект, на який знайшлися гроші в Луцьку. Це дасть можливість покращити послуги теплопостачання для 150000 жителів Луцька, котрим надаються ці послуги в 55000 будинків.

Роботи передбачено виконувати за рахунок кредитів. Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) виділяє 7 млн євро та Фонд чистих технологій (CTF) надає 3 млн євро для «Луцьктепло» для фінансування енергоефективності в місті. Грант Східноєвропейського партнерства з енергетики та навколишнього середовища (Е5Р) передбачено в розмірі 4 млн євро. Технічна допомога у вигляді консультаційних послуг, необхідних для підготовки та реалізації проекту, буде надана урядом Швеції.

Для регулювання теплопостачання будинків, котре дає можливість не перегрівати будинки, регулювати комфортність та економити, буде встановлено 210 індивідуальних теплових пунктів. Заплановано встановлення біопаливного котла потужністю 2,5 МВт. За рахунок нових потужностей можна буде ліквідувати 11 неефективних підвальних котелень і замінити 19 застарілих малих котлів. Модернізуються 15 котелень, замінюються 13 кілометрів теплотрас на попередньо ізольовані труби. Кредитні кошти будуть використані для встановлення системи автоматизованого контролю та диспетчеризації, яка контролюватиме роботу мережі.

Дії проекту спрямовані на максимальне підвищення енергоефективності, скорочення викидів СО2 і зниження експлуатаційних витрат. 

Читайте також: Будівництво енергоощадних будинків – новий тренд у Польщі

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка