Європейські інвестиції дозволять Луцьку скоротити споживання газу на 14%

Після двох з половиною років підготовки проекту фінансування модернізації системи теплопостачання Луцька, відбулося підписання двох договорів з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). ДКП «Луцьктепло» отримало кредитний і грантовий договір за участю міськради і Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля.

Кредит на 10 млн євро складається з коштів ЄБРР та Фонду Чистих Технологій, а сума гранту – 4 млн євро. Перші три роки буде пільговий період для повернення кредиту, котрий розраховано на 13 років. Напочатку будуть виплачуватися тільки відсотки за кредитом. Для повернення кредиту можна буде використовувати кошти, котрі будуть економитися за рахунок впровадження заходів із модернізації системи теплопостачання.

Проектом передбачена економія газу в системі теплопостачання Луцька  в кількості 14 млн. м3, або 14% від поточного споживання. Зменшиться економія електроенергії на 3 ГВт*год, що складе 16% поточного споживання. Буде економія води.   

Грант від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля дозволить провести встановлення 200 індивідуальних теплових пунктів (ІТП) у 200 багатоповерхівок для економії 20% на теплопостачанні.

Передбачена котельня на альтернативному паливі потужністю 2,5 МВт, котра буде працювати на щепі і пелетах. Будуть кошти на часткову заміну теплотрас. Крім того, буде встановлена система контролю та моніторингу «Scada», яка зможе аналізувати роботу всіх систем теплопостачання.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка