Європейські асоціації створили платформу для утилізації лопатей вітрогенераторів

Асоціація європейської вітроенергетики WindEurope спільно з Cefic (Європейська рада хімічної промисловості) і EUCIA (Європейська асоціація виробників композитів) створили міжгалузеву платформу для запровадження нових підходів до утилізації лопатей вітряних турбін.

У найближчі 5 років планується виведення з експлуатації 12 тисяч вітряних турбін, передає Енергореформа.

Енергія вітру стає все більш важливою частиною енергетичного балансу Європи і ефективні варіанти переробки лопатей мають вирішальне значення для розвитку галузі, зазначив генеральний директор WindEurope Джайлс Діксон. "Вітрогенератори першого покоління починають виводитися з експлуатації і замінюються сучасними турбінами, - каже він. - Утилізація старих лопатей є для нас першочерговим завданням, і об'єднання зусиль з хімічною промисловістю та виробниками композитів дозволить нам зробити це найбільш ефективним способом".

У 2018 році вітроенергетика, за даними WindEurope, виробила 14% електроенергії у ЄС за допомогою 130 тис. вітрогенераторів.

Сьогодні у вітроенергетиці використовується 2,5 млн тонн композиційних матеріалів, які переробляються у промислових масштабах в процесі виробництва цементу, коли цементна сировина частково замінюється скляними волокнами і композитними наповнювачами, а органічна фракція замінює вугілля в якості палива. В результаті цього процесу вироблення CO2 в процесі виробництва цементу може бути значно знижена.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка