Європарламент закликає країни ЄС відмовитися від вугілля до 2030 року

Члени Європейського парламенту переважною більшістю підтримали пропозицію, що закликає країни ЄС до 2030 року припинити спалювання вугілля для отримання енергії. Європарламент закликає до рішучіших дій по боротьбі із забрудненням повітря і закликає до швидшої поетапної відмови від вугілля, пише МЕТА.

Депутати Європарламенту підтримали цю пропозицію, адже нові дослідження показали, що кількість смертей, викликаних забрудненням повітря, може бути вдвічі більшою від попередніх оцінок. Низка доповідей продемонструвала шкідливий вплив європейських вугільних електростанцій на здоров'я людей на всьому континенті. Зокрема німецька енергетична компанія RWE минулого року була визнана найтоксичнішою вугільною електростанцією Європи.

Заклик Європейського парламенту свідчить про широку політичну підтримку додаткових дій по боротьбі із забрудненням повітря: 446 євродепутатів підтримали пропозицію, 146 проголосували проти і 79 – утрималися.

У тексті, наданому членами Європарламенту, підкреслюється той факт, що сектор виробництва та розподілу енергії «відповідає за більш ніж половину викидів оксидів сірки і одну п'яту викидів оксидів азоту у 33 країнах-членах Європейського агентства з навколишнього середовища», а також те, що 62% викидів ртуті в промисловості ЄС припадає на вугільні електростанції. Ртуть – небезпечний нейротоксин, який шкодить здоров'ю і життю людини. Європа взяла на себе зобов'язання щодо поетапного припинення і обмеження викидів ртуті, однак минулорічні дані показали великий стрибок у викидах ртуті з німецьких і польських вугільних електростанцій. Наприклад, Белхатувська ТЕС викидає в повітря більше ртуті, ніж вся іспанська промисловість разом узята.

Тому для виконання кліматичних зобов’язань країни Європи анонсують кінцеві терміни використання вугілля. Кампанія «Europe Beyond Coal» наполягає на поетапній відмові від вугілля в Європі до 2030 року і відстежує, які країни вже зобов'язалися відмовитися від вугілля. Європарламент також закликав до боротьби із сільськогосподарськими і транспортними викидами, а також деталізував інші заходи щодо поліпшення якості повітря в ЄС. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка