Європарламент заборонив використання одноразових пластикових виробів з 2021 року

27 березня Європарламент схвалив новий закон про заборону використання  одноразових пластикових виробів з 2021 року , таких як посуд, столові прилади (ножі, ложки, виделки і палички для розмішування), трубочки для напоїв, ватні палички, одноразові харчові контейнери і ємності з пінополістиролу.

Підтримали новий закон 560 депутатів, 35 проголосували проти і 28 – утрималися.

До 2029 року країни-члени Європейського Союзу повинні будуть повторно переробляти не менш ніж 90% пластикових пляшок, а виробників напоїв зобов'яжуть брати фінансову участь в цьому. Крім того, пластикові пляшки повинні містити принаймні 25% перероблюваних матеріалів до 2025 року та 30% до 2030 року. Новий закон також посилює застосування принципу «забруднювач платить», зокрема, щодо тютюнових виробів, шляхом введення розширеної відповідальності для виробників. Цей новий режим застосовуватиметься і до риболовних знарядь, щоб гарантувати, що виробники, а не рибалки, понесуть витрати на збір сіток, загублених у морі.


Законодавство також передбачає обов'язкове маркування з інформацією про негативний вплив на навколишнє середовище від викидання сигарет з пластиковими фільтрами, а також для інших продуктів, таких як пластикові стаканчики, вологі та гігієнічні серветки.

Депутат Європарламенту Фредерік Ріс сказав:

«Це законодавство дозволить скоротити екологічні збитки на 22 мільярди євро – це передбачувана ціна забруднення пластиком в Європі до 2030 року. Європа тепер має законодавчу модель для захисту та сприяння на міжнародному рівні, враховуючи глобальний характер питання забруднення морських середовищ, пов'язаного з пластмасами. Це дуже важливо для планети».

За даними Європейської комісії, понад 80% морського сміття є пластмасами. Продукти, які охоплюються цим новим законом, складають 70% всього морського сміття. Завдяки повільному розкладанню пластик накопичується в морях, океанах і на пляжах в ЄС та в усьому світі. Пластикові рештки зустрічаються у морських видів – таких як морські черепахи, тюлені, кити і птахи, а також у риб і молюсків, а отже, і в людському харчовому ланцюзі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: