Європарламент підтримав заборону одноразових пластикових виробів

24 жовтня Європарламент схвалив пропозицію, спрямовану на заборону пластикових виробів одноразового використання – посуду, пакетів, трубочок для пиття, а також ватних паличок, повідомляє 5.ua.

Ті пластикові вироби, яким легко знайти заміну, заборонять вже до 2021 року. З 2025 року країни ЄС також будуть зобов'язані переробляти 90% пластикових пляшок, а виробники напоїв – брати фінансову участь у переробленні. До списку одноразових виробів, що підлягають забороні, внесли й легкі пластикові пакетики, полістиренові контейнери для їжі та вироби з пластику, що піддаються біодеградації (на думку критиків, вони не розкладаються повністю). Остаточні правила ЄС щодо заборони пластикових виробів одноразового використання мають бути затверджені після подальших переговорів з країнами-членами Євросоюзу. В Єврокомісії сподіваються, що це станеться ще до виборів до Європарламенту, які мають відбутися в травні 2019 року.

Нагадуємо, що цього року зареєстрували всеукраїнську петицію, ініціатори якої –громадська організація Rethink – заявляють: «Минуло майже 4 місяці з моменту подання всеукраїнської петиції #ПакетНеПотрібен до ВРУ, КМУ та Президента України. Проте, жодної реакції чи руху в напрямку обмеження обігу поліетиленових пакетів не відбулося. Наша громадська організація не планує здаватися, тому ми розпочали роботу з народними депутатами та розробили законопроект. Знаємо, що серед вас є багато наших однодумців, тому будемо раді, якщо ви долучитесь до публічної кампанії #ПакетНеПотрібен». https://www.facebook.com/events/2135114443417669/

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка