Єврокомісія оприлюднила стратегію 100% скорочення шкідливих викидів до 2050 року

У країнах Європейського союзу шкідливі викиди можна скоротити до нуля протягом наступних 30 років. Стратегії досягнення цієї мети днями були представлені Єврокомісією в Брюсселі. Передбачається 8 сценаріїв розвитку подій. Два з них прогнозують скорочення викидів парникових газів до нуля. Інші сценарії враховують скорочення викидів на 80-95%.

Стратегія показує, як Європа може пройти цей шлях – інвестуючи в технологічні рішення, розширюючи повноважень громадян для узгодження дій у таких ключових сферах, як промислова політика, фінанси чи дослідження тощо.

Віце-президент відповідальний за енергетичний союз Марош Шефкович, зазначив:

«Ми не можемо безпечно жити на планеті з непідконтрольним кліматом. Але це не означає, що для зменшення викидів ми повинні жертвувати життєвим способом європейців. В останні роки ми показали, як зменшити викиди, створюючи процвітання, місцеві робочі місця та покращуючи якість життя людей. Європа неминуче продовжить трансформуватися. Наша стратегія зараз показує, що до 2050 року реально зробити Європу процвітаючою з кліматично нейтральною економікою».


Скорочення викидів на 100% «цілком можливим» назвав єврокомісар із питань захисту клімату Мігель Аріас Каньєте. За його словами, це потребуватиме значних інвестицій: до 290 мільярдів євро на рік. З іншого боку, країни ЄС могли б заощадити ці кошти на імпорті енергоносіїв:

«ЄС вже розпочав модернізацію та трансформацію в напрямку кліматично нейтральної економіки. І сьогодні ми активізуємо наші зусилля, пропонуючи стратегію для Європи, щоб стати першою у світі економікою з нейтральним кліматом до 2050 року. Необхідно досягти довгострокових цілей Паризької угоди завдяки сучасним технологіям, зупинити імпорт викопного палива та вкладати кошти в суттєве покращення щоденного життя всіх європейців: жоден європейський регіон не повинен залишатися осторонь».

У документі ЄК йдеться насамперед про відмову від використання нафти, природного газу та вугілля, під час згоряння яких в атмосферу викидається вуглекислий газ. Крім того, пропонується різко скоротити емісію парникових газів під час промислового виробництва та в сільському господарстві. Скороченню вмісту СО2 в атмосфері мають також сприяти лісопосадки. За планом Єврокомісії, в 2050 році більше половини всього енергоспоживання має припадати на електроенергію – це як мінімум удвічі більше ніж нині. Європейці не лише їздитимуть на електромобілях, але частково опалюватимуть житло електроенергією, 80% якої вироблятиметься з відновлюваних джерел і 15% на АЕС.

Згідно з нинішніми цілями ЄС на період до 2030 року, передбачається зниження викидів парникових газів на 40% порівняно з рівнем 1990 року. однак деякі фахівці вважають, що цього недостатньо. Зокрема Вендел Тріо, директор Climate Action Network, заявив:

«Через три роки після прийняття Паризької угоди ЄС нарешті починає дебати щодо збільшення кліматичних заходів відповідно до цілей Угоди. Вибравши стратегію скорочення шкідливих викидів викидів до 2050 року, ЄС матиме змогу запобігти кліматичній катастрофі. Але цього недостатньо. У терміновому порядку ЄС має значно збільшити цілі, визначені на 2030 рік».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка