Єгипетські вчені навчилися вирощувати ліс в пустелі за допомогою стічних вод

Великою проблемою для багатьох країн Африки є опустелювання земель. Ефективно зупинити цей процес може посадка лісів, однак в засушливих регіонах часто не вистачає чистої води для вирощування дерев.

Єгипетський вчені розробили спеціальний проект, який доводить, що виростити ліс можна без використання чистої прісної води, а з допомогою адаптованої системи використання стічних вод. Саме таким є ліс Serapium, що росте приблизно в двох годинах їзди від Каїру. Він охоплює 200 гектарів і налічує такі цінні види дерев, як евкаліпт і червоне дерево, пише facepla.net.

Оскільки ґрунти в цьому регіоні доволі бідні на поживні речовини, вчені винайшли спосіб поливу дерев стічними водами, які насичують ліс поживними речовинами і замінюють добрива. Стічні води, які використовуються для поливу дерев, спочатку механічно очищуються від сміття. На другому етапі очищення у воду додаються кисень і мікроорганізми, які беруть участь в розкладанні органічних речовин у воді. Завдяки цьому рідина насичується фосфатами і азотом, сумішшю, аналогічної тій, яка міститься в комерційних добривах.
Полив стічними водами не підходить для всіх рослин: кількість добрив може бути надмірною, а бактерії потенційно можуть забруднювати фрукти і овочі. Однак для вирощування лісу в пустелі цей метод абсолютно безпечний.

Дослідницькі проекти з посадки дерев у пустелі багато років проводить вчений-єгиптянин, співробітник лісознавства Технічного університету Мюнхена Хані Ель Катеб. За його словами, евкаліптові дерева, посаджені в Єгипті, можуть виробляти деревину в чотири рази швидше, ніж соснові насадження в Німеччині. З лісів у пустелі за 15 років можна отримати близько 350 кубічних метрів деревини на гектар. Для того, щоб отримати таку ж кількість деревини з німецької плантації сосни необхідно близько 60 років.
Крім того, використання очищених стічних вод для вирощування деревини – найкращий варіант для Єгипту. Згідно з розрахунками вченого, якби Єгипет зміг використовувати для розвитку плантацій 80% своїх стічних вод (близько 7 млрд кубометрів стічних вод щорічно), то близько 650 тисяч гектарів єгипетської пустелі могли б бути використані для виробництва деревини.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка