ЄС виділив Україні мільйон євро для розвитку відновлюваної енергетики

Європейський Союз виділив грант у 1 млн євро на сталий розвиток відновлюваної енергетики в Україні.

Наша країна отримає кошти у рамках нового однорічного проекту Twinning, який запустив австрійсько-італійський консорціум спільно з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження 20 травня, передає unian.ua

Передбачається, що експерти ЄС та Держенергоефективності розроблятимуть проекти змін до українського законодавства для приведення його у відповідність до положень Директиви ЄС про відновлювані джерела енергії і спільно працюватимуть над реалізацією урядових планів дій у сфері відновлюваної енергетики. Зокрема, проект підготує низку рекомендацій, спрямованих на зменшення існуючих регуляторних та нерегуляторних бар'єрів у секторі, зокрема ті, які пов'язані з доступністю інформації для широкого загалу.

"Зараз ЄС лідирує у глобальному переході до чистої енергії, - заявив перший радник Представництва ЄС в Україні Йоганнес Баур. - Ми прагнемо поділитися з Україною досвідом підтримки сталого розвитку відновлюваної енергетики та визначення найкращих шляхів інтеграції відновлюваних джерел енергії в енергетичний ринок і сприяти розкриттю величезного потенціалу".

Проект також розробить методологію збору даних та допоможе покращити організацію звітування в рамках Національного плану дій з відновлюваної енергетики. У ході проекту буде організовано декілька відкритих семінарів та заходів для зацікавлених сторін.

Проект Twinning "Розвиток відновлюваної енергетики в Україні" реалізують австрійський енергетичний регулятор E-Control, Енергетичне агентство Австрії, Агентство екології Австрії, Міністерство сталого розвитку та туризму Австрії та італійський дослідницький інститут EURAC Research у партнерстві з Держенергоефективності.

"Австрія, країна з однією з найбільших часток відновлюваної енергетики в Європейському Союзі, ставить перед собою амбітну мету - у 2030 році отримувати 100% енергії з відновлюваних джерел, - заявив виконавчий директор австрійського енергорегулятора Е-Control Вольфґанґ Урбанчич. - Ми дуже раді поділитися своїм досвідом і знаннями з Держенергоефективності".

Грант на реалізацію проекту становить 1 мільйон євро, строк реалізації - 15 місяців.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук впевнений, що співпраця України з Австрією та Італією буде успішною. «Завдяки законодавчим змінам, впровадженим протягом останніх 5 років, у відновлювану енергетику України вже інвестовано близько 2,5 мільярдів євро, - наголосив він. - Ми зацікавлені у європейському досвіді, технологіях, інноваціях та інвестиціях для розвитку відновлюваної енергетики».

Нова директива ЄС з відновлюваної енергетики встановлює обов'язкову мету - як мінімум 32% всієї енергії в ЄС до 2030 року має вироблятися із відновлюваних джерел.

Частка "чистої" енергії у кінцевому енергоспоживанні в Україні збільшилася у 1,5 рази: із майже 4% у 2014 році до 6,7% у 2017 році. Уряд затвердив Енергетичну стратегію України з цільовим показником - 25% енергії з відновлюваних джерел до 2035 року.

Проекти Twinning - інструменту Європейського Союзу для інституційної співпраці між установами держав-членів ЄС та державними установами в країні-бенефіціарі - ґрунтуються на рівноправному підході, який об'єднує досвід та знання з держав-членів ЄС та країн-бенефіціарів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка