ЄС виділив 50 млн євро для Фонду енергоефективності

18 квітня 2018 року віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко та голова Групи підтримки України в Європейській Комісії Петер Вагнер в присутності прем’єр-міністра Володимира Гройсмана підписали фінансову угоду на 50 млн. євро для наповнення та запуску діяльності Фонду енергоефективності України.
 
Голова Групи підтримки України в Європейській Комісії Петер Вагнер відзначив: “Україна - це одна з країн Європи, яка споживає найбільше енергії. Рівень енергоспоживання на квадратний метр в Україні вдвічі більший, ніж в Європі. Зменшення енергоспоживання у житловому секторі України сприятиме енергетичній безпеці України та покращенню рівня життя українських громадян. Наші партнери з імплементації забезпечать прозоре управління внесками від ЄС до Фонду, а також створять регіональну мережу для підтримки відповідної діяльності”.

Зазначається, що ця угода покликана сприяти енергозбереженню та зменшенню викидів парникових газів в Україні. Крім цього ЄС, разом з Німеччиною, підтримуватиме діяльність Фонду енергоефективності з надання грантів на інновації із підвищення енергоефективності багатоповерхових будинків по всій Україні.

Підписана фінансова угода впроваджує ключові елементи програми підтримки енергоефективності для України вартістю в 50 млн. євро (Energy Efficiency support programme for Ukraine (EE4U). Німеччина додатково надасть 15 млн. євро на цю програму. Влада України пообіцяла надати до Фонду енергоефективності України близько 50 млн. євро (1,6 млрд. грн) в 2018 році.

В 2017 році організації-члени Української кліматичної мережі вимагали від уряду підняти фінансування заходів з енергоефективності будівель до 1% бюджету, що склало би більше 8 млрд грн у 2018 році. В бюджеті на 2018 рік було передбачено загалом лише 2 млрд грн на енергоефективність, включаючи програму "теплі кредити". За оцінкою експертів, щоб оновити лише багатоквартирний житловий фонд України за 20 років, необхідні інвестиції в обсязі 140 млрд гривень щороку.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: