ЄС компенсуватиме молдаванам від 700 до 1300 євро за купівлю котлів на біомасі

Євросоюз готовий компенсувати молдавським домогосподарствам та малому бізнесу вартість котлів на біомасі у сумі від 700 до 1300 євро, повідомляє interlic.md.

Програму запустило Агенство з енергоефективності Молдови у рамках проекту "Енергія і біомаса", який фінансується Європейським союзом і впроваджується Програмою розвитку ООН.

Розмір грантів буде варіюватися в залежності від технічних параметрів вибраного котла. Так, на субсидію у сумі 1300 євро можна розраховувати у випадку придбання котла, який має коефіцієнт корисної дії більше 85%, здатний автономно працювати мінімум 36 годин, оснащений автоматизованою панеллю управління і використовує брикети та/або гранули. Відповідно, компенсація у розмірі 700 євро надається у разі покупки котла, який має ККД від 75%, може автономно працювати мінімум 6 годин, оснащений автоматизованою панеллю управління і використовує брикети.

Загалом отримати субсидію зможуть 250 домогосподарств і 50 малих та мікрокомпаній. На компенсацію можуть розраховувати фізичні особи, які проживають у Молдові, та підприємства, які повинні бути власниками або співвласниками не підключеної до централізованого опалення будівлі/підприємства, у якій будуть встановлені котли на біомасі.

Згідно з програмою, для отримання субсидії необхідно вибрати котел, вироблений або зібраний у Молдові, та компанію, яка його встановить. Далі треба направити пакет документів у Агентство з енергоефективності, облаштувати твердопаливне устаткування у будинку або на підприємстві і отримати субсидію. Примітно, що біокотел повинен бути не тільки вироблений або частково зібраний у Молдові, а й також придбаний у компанії, яка бере участь у зазначеній програмі.

Заявки на участь у програмі молдавани можуть надсилати до Агентства з енергоефективності з 10 серпня. Бюджет другого етапу проекту "Енергія і біомаса", який реалізується у 2015-2017 роках, становить 9,41 млн євро.

Згідно з даними, на першому етапі проекту "Енергія і біомаса" (2011-2014) близько 620 сімей та підприємств отримали з фондів ЄС компенсацію вартості котлів на біомасі в розмірі 1300 євро.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка