ЄС фінансує проект по створенню сховищ літнього тепла, яке можна використовувати взимку

Європейський Союз виділив більше 4,7 млн євро на фінансування нового дослідницького проекту Comtes з розвитку інноваційних систем зберігання тепла. Нові технології допоможуть зберігати сонячне тепло, яке генерується протягом літа, для його подальшого використання в зимовий період, повідомляє ресурс Тesiaes.ru

Дослідницький проект Comtes, який очолює компанія AEE Intec з Австрії, в даний час поставив перед собою завдання розробки даної технології і демонстрацію її функціональності. Проект буде зосереджений на трьох напрямках - зберігання твердих сорбцій, зберігання рідких сорбцій і зберігання прихованого тепла.

В даний час дослідники шукають спосіб використання властивостей цеолітів – матеріалів, які зберігають сонячне тепло, і виділяють його, коли втрачають вологість. Коли необхідно в зимовий період отримати тепло, повітря проходить через систему зберігання і забирає вологу з теплом з матеріалів.

Рідинна сорбція для зберігання тепла використовує аналогічний принцип. Матеріал вивільняє тепло, коли гідроксид натрію змішують з водяною парою. Щоб зберегти тепло в системі, вода випаровується шляхом введення тепла від зовнішнього джерела. Цей тип системи зберігання вивільняє відносно низькі температури, що робить його особливо підходящим для низькотемпературних систем опалення або в поєднанні з тепловими насосами.

Третій проект вивчатиме систему прихованого зберігання тепла. Тепло зберігається і виділяється при фазовому переході солі з твердого стану в рідкий.
Зберігання тепла є менш дорогим, ніж зберігання електрики. Сезонні системи зберігання тепла, однак, як і раніше не знайшли свою нішу на ринку. Основна причина цього полягає в тому, що необхідні дуже великі системи, які займають великий простір.

Очікується, що хімічні системи зберігання тепла можуть вирішити цю проблему, тому що вони пропонують значно більш високу щільність зберігання тепла, ніж вода. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка