ЄБРР зробив Львів першим учасником програми "Зелені міста" і виділив €35 млн

Європейський банк реконструкції та розвитку виділив Львову €35 млн на рекультивацію полігону твердих побутових відходів "Грибовичі" та будівництво сміттєпереробного заводу.

Як зазначила заступник директора ЄБРР в Україні Марина Петров, цим проектом ЄБРР розпочинає реалізацію в Україні програми "Зелені міста", передає Укрінформ.

«Львів стане першим учасником цієї програми, - пояснила вона. - В цілому, якщо брати усі наші операції, то Львів стане дев'ятим містом-учасником цієї програми, але в Україні - першим".

Угоду з ЄБРР підписав міський голова Львова Андрій Садовий. "Сьогодні ми отримали 100-відсоткову гарантію наявності коштів, використовуючи які ми у цьому році плануємо розпочати процес будівництва заводу, - пояснив мер. - Також розпочнемо повномасштабні роботи з рекультивації полігону, які триватимуть орієнтовно до п'яти років".

Зараз відбулося фінальне підписання угоди, далі починається реалізація проекту, пояснив директор ЛКП "Зелене місто" Вадим Ноздря. 

«Загальна сума договору складає 35 млн євро, з яких 25 млн євро - це позика від ЄБРР, а 10 млн євро - це гарантована складова, - каже він. - З 25 млн євро позики від ЄБРР 21,5 млн - це бюджет першого етапу будівництва сміттєпереробного комплексу».

Пакет фінансування включає в себе 13-річний кредит ЄБРР у розмірі 20 млн євро під гарантії міста, інвестиційний грант у розмірі до 10 млн євро від Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля, а також пільговий кредит у розмірі 5 млн євро від Фонду чистих технологій.

Схема погашення кредиту ЄБРР відбуватиметься двадцятьма рівними піврічними платежами з початком погашення після завершення пільгового періоду. Пільговий період триватиме 3 роки з дати набуття чинності кредитного договору. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка