ЄБРР виділить Україні на програму фінансування енергоефективності IQ Energy 18 млн євро

Європейський банк реконструкції та розвитку додатково виділить Україні на програму фінансування енергоефективності в житловому секторі IQ Energy 18 млн євро.

Як повідомив директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер, сьогодні програмою "теплих" кредитів скористалися близько 12-15 тис. українських домогосподарств, передає Уніан.

«Ми підписуємо договори з діючими партнерами програми IQ Energy - "УкрСиббанком" і "ОТП Банком" - на отримання субкредитів у розмірі 10 млн євро і 7 млн євро відповідно, а також договір з новим банком-партнером - "Креді Агріколь" на відкриття кредитного ліміту у розмірі 1 млн євро, - зазначив він. – З такими коштами ці банки зможуть профінансувати більш як 18 тисяч проектів фізосіб-позичальників».

За словами заступника голови правління "УкрСиббанку" Володимира Радіна, обсяги продажу в рамках IQ energy збільшилися більше ніж у 10 разів, і саме це підштовхнуло ЄБРР до підписання договору про додаткове фінансування в розмірі 10 млн євро.

"Ми будемо фокусуватися на тих товарах, які підвищують енергоефективність, - додав Володимир Радін. – Сьогодні ми здебільшого продаємо вікна, але закликаємо українців переходити на складніші й ефективніші механізми - заміну котлів, встановлення сонячних батарей, тощо".

Як зазначила член правління банку "Креді Агріколь" Галина Жукова, новий кредитний продукт активно просуватиметься серед клієнтів фінустанови. 

"Ми новачки в цьому напрямі, але у нас досить амбітні плани, - каже вона. - У нашому випадку це буде кеш-кредит на суму до 300 тисяч гривень в одні руки".

Програми енергоефективності у житловому, а також муніципальному та промислових секторах дадуть можливість Україні економічно розвиватися та дозволять підвищити конкурентоспроможність країни, наголосив Шевкі Аджунер.

11 липня 2017 року ЄБРР у 2 рази - до 35%, збільшив розмір компенсації суми кредитів за програмою IQ energy.

Європейський банк реконструкції та розвитку спільно з ЄС і Шведським агентством міжнародного співробітництва з розвитку (Sida) заявив про запуск в Україні спеціальної програми енергозбереження IQ energy у квітні.

Розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) програма IQ energy діятиме до 10 вересня 2020 року. Загальний обсяг компенсацій за програмою покликаною підвищити енергоефективність українського житлового сектору становить 15 мільйонів євро. Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка