ЄБРР частково профінансує будівництво на Херсонщині вітропарку потужністю 110 МВт

Європейський банк реконструкції та розвитку частково профінансує будівництво у селі Олександрівка (Херсонcька область) вітрової електростанції потужністю 110 МВт.

Як зауважив старший радник із зовнішніх зв'язків ЄБРР Антон Усов, таке рішення ухвалила рада директорів банку 10 липня в рамках кредитної програми USELF-III на 250 млн євро на підтримку розвитку в Україні відновлюваної енергетики, передає Енергореформа.

"Одержувачем коштів в рамках проектного фінансування виступає спеціально створене підприємство ТОВ "Дніпро-Бузька ВЕС", що належить трьом спонсорам цього проекту - Akuo Energy SAS (Франція), Saffelberg Investment NV і Aeolus Invest NV (обидва - Бельгія), яке буде займатися ним від девелопменту до управління після запуску, - зазначили у ЄБРР.

Загальна вартість зведення Дніпро-Бузької ВЕС оцінюється у 188,64 мільйона євро, водночас, яку частку з цієї суми профінансує ЄБРР наразі не розголошується.

Вітрова електростанція на узбережжі Дніпро-Бузького лиману буде складатися з 25 вітроенергетичних установок потужністю 4,4 МВт кожна, які постачатиме компанія Nordex. В рамках проекту планується також будівництво ЛЕП 150 кВ до підстанції "Посад-Покровська" протяжністю 27,3 км з 194 опор.

В кінці 2018 року передбачалося, що будівництво ВЕС буде розпочато у 2019 році і триватиме приблизно 12 місяців.

Згідно з іншими матеріалами проекту, розміщеними на сайті банку, "Дніпро-Бузька ВЕС" належатиме Akuo Energy.

За даними держреєстру, поки власниками ТОВ "Дніпро-Бузька ВЕС" зі статутним капіталом 450 тис. грн виступають бельгійська Srew NV, що належить Saffelberg Investment, і кіпрська DB-WPS Limited, бенефіціарами якої є українці Віктор Кузнєцов, Дмитро Стратієвський і Роман Шпанів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка