Японці вироблятимуть електрику підводними "повітряними зміями"

Стрімкий розвиток технологій у сучасному світі випереджає уявлення. За рахунок іноваційних розробок існує можливість виробництва енергії з абсолютно неочікуваних джерел. Саме над таким винаходом працюють японські фахівці. Вони розглядають в якості джерела альтернативної енергії течії у Тихому океані.

Японська організація NEDO (New Energy and Industrial Technology Development Organization) спільно із корпораціями  IHI та Toshiba розробляють фантастичний проект зі створення чогось на кшталт підводної електростанції. Виробництво енергії  мають здійснювати унікальні пристрої схожі на повітряних змій. Це особливі підводні плавучі турбіни. Їх призначенням є  використання колосальної потужності однієї з найсильніших тихоокеанських течій - Куросіо. 

«Повітряні змії» конструюються  з двох турбін, що обертаються в різні сторони. Вони будуть встановлені  на океанському дні  у прибережній смузі  і працюватимуть точно по напрямку руху течії. Звичайно, найбільш проблемним завданням  є монтаж «повітряних зміїв» в центрі потужної течії, що вимагає значних витрат. Складності неминучо виникнуть також і при обслуговуванні підводних генераторів. Саме у цьому відмінність даного проекту від традиційного використання енергії припливів і відливів.

Потенціал  проекту дуже великий: підводні течії стабільні і завдяки цьому можуть бути невичерпним джерелом величезної кількості енергії. Японські фахівці вирахували, що  потужність потоку води, яка має швидкість 20 км/год, можна порівняти з потужністю вітру швидкістю 180 км/год. Окрім того, додатковою перевагою є близькість течії Куросіо до узбережжя Японії, що значно полегшує будівничо-монтажні роботи під водою.

2.jpg

За інформацією прес-служби корпорації IHI, випробування підводних турбін для виробництва електроенергії з океанічних течій вже почалися. Повний випробувальний цикл може бути завершено до 2017 року. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка