Японці створили напівпрозорий будинок для суворого клімату

Хоча Японія не є північною країною, її інженери виконали проект будинку, котрий може забезпечити комфорт в дуже холодних умовах. Фірма KengoKuma&Associates створила дизайн житлового будинку, котрий отримав назву «Меме». 

Нова конструкція будинку розроблена спеціально для холодного клімату, а основою концепції використано особливості будівництва будинків «Дім Землі» місцевої народності айнів. Такі будинки традиційно обігріваються за рахунок рекуперації тепла вогнища, котре розміщується в центрі будинку.

6.jpg

Утеплення стін забезпечено подвійним мембранним матеріалом, котрий виготовлено з сучасного водовідштовхуючого матеріалу. Фторвуглецевий поліестер є зовнішньою частиною, а скловолокно внутрішньою частиною. Це сприяє хорошій конвекції і підтримує достатній мікроклімат у внутрішніх приміщеннях за рахунок циркуляції тепла від центрального вогнища.
 
Каркас будинку загальною площею 79,5 квадратних метрів виготовлено з дерева. В якості додаткового ізоляційного шару стін виступає поліестер, вироблений з перероблених пластикових пляшок. Стіни експериментального будинку не тільки забезпечують природну вентиляцію завдяки властивостям матеріалів, але ще й дають більше освітлення, адже є напівпрозорими. Гарно виглядає будинок вночі, коли він освітлений всередині, і світиться назовні. 

4.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

10.jpg

Експериментальний будинок збудовано на території науково-дослідного центру, котрий створений для вивчення нових будівельних конструкцій для холодного клімату. Дослідники проводять тестування внутрішніх і зовнішніх архітектурних елементів будинку в екстремальних умовах.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: