Японці створили зарядку для електромобілів потужністю 500 кВт і скоротили заправку до 5 хвилин

Japan Electric Vehicle Fast Charger Association розробила швидкісну зарядку для електромобілів потужністю 500 кВт.

Компанія оновила протокол стандарту швидкої зарядки CHAdeMO до версії 3.0, скоротивши час зарядки до 5 хвилин, передає ITC.ua

Швидкість зарядки скоротилася за рахунок підвищення потужності аж до 500 кВт (при максимальній силі струму 600А). Можливість передачі енергії такої високої потужності робить процес зарядки електромобіля за часом рівноцінним процедурі заправки автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння бензином або дизпаливом. За приблизними підрахунками, всього за п'ять хвилин на зарядній станції, що відповідає специфікації CHAdeMO 3.0 можна буде зарядити батарею електромобіля настільки, щоб подолати понад 200 км шляху. При цьому 10 хвилин підключення до CHAdeMO 3.0 повинно забезпечити повну зарядку середньостатистичного електрокара.

Нова версія стандарту розроблялася спільно з Радою електрики Китаю (China Electricity Council). Як наслідок, CHAdeMO 3.0 сумісний з Національним китайським стандартом для зарядки електромобілів GB/T, що створює сприятливі умови для більш широкого застосування. Крім того, в організації відзначили, що в результаті CHAdeMO 3.0 може бути сумісний з Combined Charging Standard (CCS).

Само собою, CHAdeMO 3.0 також встановлює певні вимоги до сумісних зарядних станцій. Станції CHAdeMO нового покоління будуть виділятися новим коннектором, кабелем меншого діаметру з рідинним охолодженням і відсутністю механізму блокування.

До кінця цього року має бути запущена сертифікаційна програма CHAdeMO 3.0. На початку 2021 року нові швидкісні заправки планують випробувати на комерційному транспорті, а потім розширити застосування технології на легкові автомобілі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: