Японці розробили пластик, який розкладається у морській воді

Вчені Осакського університету(Японія) розробили з целюлозних нановолокон і крохмалю рослинного походження прозорий пластик, який розкладається у морській воді.

Науковці на чолі з професорами Така-Акі Асох і Хіросі Уяма створили міцніший, легший і дешевший у виробництві матеріал у партнерстві з японською компанією Nihon Shokuhin Kako, передає newatlas

Новий біопластик має відмінну водостійкість і високу міцність, а також гарно розкладається плаваючи деякий час у морській воді.

Розробка коштує у два рази дешевше вже існуючих типів біорозкладаного пластику. На додачу, новий пластик не має нафтової основи і його виробництво не спричинятиме викиди парникових газів.

«Аналогічні пластмаси, які нешкідливо розкладаються в океанському середовищі, мають три основні недоліки: більш низьку якість у порівнянні зі звичайними пластмасами, їх виробництво обходиться більш ніж у два рази дорожче, і вони можуть бути виготовлені тільки у відносно невеликих кількостях», - зауважують у японському університеті Осаки.


"Оскільки ми змогли розробити морський біорозкладаний пластиковий лист, об'єднавши такі дешеві матеріали, як крохмаль і целюлоза, а процес виробництва простий, ми можемо очікувати, що розроблений матеріал незабаром буде застосований на практиці, - говорить Асох. - Ми покладаємо великі надії на те, що наш матеріал допоможе вирішити проблему накопичення морського сміття і матиме суттєвий вплив на навколишнє середовище".

Вчені планують запустити новий пластик у масове виробництво вже найближчим часом.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка