Японці рекордно підвищили ефективність натрій-іонної батареї

Фахівці Токійського наукового університету розробили для натрій-іонної батареї негативний електрод з твердого вуглецю.

Порожнини цього високопористого матеріалу були заповнені оксидом магнію, передає hightech.plus

Після численних експериментів і теоретичного аналізу вдалося встановити оптимальні умови та інгредієнти для виробництва твердого вуглецю з ємністю 478 мА*год/г, рекордний показник для цього матеріалу. Ємність такого анода перевершує графіт з його 372 мА*год/г, який використовується сьогодні у літій-іонних батареях.

Незважаючи на те, що натрій-іонна батарея з анодом з твердого вуглецю в теорії може працювати при різниці напруг, меншою на 0,3 вольта, ніж у стандартної літій-іонної батареї, більш висока ємність забезпечить натрієвому акумулятору велику щільність енергії на одиницю маси — 1600 Вт*год/кг проти 1430 Вт*год/кг — і приріст щільності енергії на 19%.

"Наше дослідження довело можливість створення високоенергетичної натрій-іонної батареї, спростувавши твердження про те, що найвища щільність енергії у літій-іонних батарей», — заявив професор Шініті Комаба, глава дослідницької групи.

Відкриття наближає появу на ринку ефективних натрій-іонних батарей наступного покоління, передає .

Літій-іонні батареї домінують на ринку акумуляторів у силу трьох ключових факторів: високої щільності енергії, конкурентноздатної ціни і відносно швидкої зарядки. Однак літій та інші метали, що входять до її складу, не відносяться до числа найбільш поширених на планеті матеріалів, а постійно зростаючий попит може привести до перебоїв у поставках, дефіциту і зростання вартості.

Інша справа натрій, шостий за доступністю елемент на Землі — його запаси практично нескінченні, а процес видобутку набагато простіше, ніж у випадку літію або кобальту.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка