Японські вчені розробили надефективний термоелектричний генератор

Японські вчені розробили енергоефективний термоелектричний генератор. Вчені розробили нову конструкцію генератора, котрий виробляє електроенергію на принципах термоенергії. Ефективність нової розробки перевищує в півтора рази попередні варіанти.  

Новинку демонстрували на виставці PV Japan 2014 вчені з японського Національного інституту AIST і Науково-дослідного інституту енергетичних технологій. Такий термогенератор призначений для отримання енергії з тепла проточної гарячої води. Ефективність такого пристрою складає 12 Вт/л. До цього моменту найвищий рівень ефективності при перетворенні тепла в електричну енергію був досягнутий на рівні 8,2 Вт/л. Таку ефективність досягли термоелектричні генератори компанії Panasonic.

Читайте також: Нові тени, розроблені у "Київській політехніці" споживають в 1,9 рази менше електроенергії

Високі показники ефективності приладу були досягнуті за рахунок щільної унікальної компоновки 10 термоелектричних модулів на основі сплавів вісмут-телур, котрі використовуються як в термоелектричних генераторах, так і в охолоджуючих елементах на основі ефекту Пельт’є.

Читайте також: Українські вчені розробили нанотехнологічне поглинаюче покриття для сонячних колекторів

Кожен термоелектричний генератор має чотири проточні отвори, через котрі почергово повинна протікати холодна і гаряча вода. Вироблення електричної енергії відбувається при почерговому протіканні гарячої води з температурою 95 С і холодної з температурою 10 С. В цьому випадку, термоелектричний генератор видає напругу 17 вольт при силі струму 0,6 ампера. Швидкість води - 7 літрів на хвилину.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка