Японська компанія розробила хвильову установку, яка вдвічі ефективніша за вітрогенератор

У Тихому океані на одній з найсильніших течій океану, яка проходить вздовж японського узбережжя встановлять підводний плавучий генератор, який працюватиме на енергії хвиль.

Прототип розробила японська компанія IHI, передає hightech.plus

30-тонна хвильова установка буде встановлений на течії Куросіо. За оцінками експертів, енергетичний потенціал однієї з найсильніших течій океану становить 200 ГВт. «Куросіо є однією з найсильніших течій у світі та перспективним джерелом енергії", - сказав Шігекі Нагая, менеджер з розвитку IHI, який керує проектом.

Гнучка конструкція турбін запозичена у квітів, але здатна витримувати вкрай високий тиск хвиль і можливі цунамі. «Не намагаючись протистояти тиску води грубою силою, турбіни поводяться скоріше як стебла рослин на вітрі, - пояснив професор Цумору Синтаке, провідний дослідник IHI. - До морського дна вони кріпляться якорями і швартовими кабелями».

Енергія, вироблена таким генератором, не буде дешевою, принаймні, спочатку. «У міру нарощування виробництва і удосконалення технології ціни стануть знижуватися, - прогнозують в IHI. - До 2030 року вони стануть нижчими, ніж кожен японець в середньому сьогодні платить за електрику».


Ефективність експлуатації систем вироблення енергії океанічних течій становить 50-70%, що у два рази вище, ніж у вітряків і у 6 разів краще, ніж у сонячних панелей.

У цих турбін є ще одна перевага: вони можуть захистити від берегової ерозії. В ідеальному випадку турбіни будуть встановлені серед коралових рифів пірамідальними цементними конструкціями, які будуть розбивати хвилі і зменшувати ерозію, викликану хвилями.

Випробування призначені на цю осінь і триватимуть близько року. Якщо все піде за планом, незабаром почнеться комерціалізація цієї технології.

У разі успіху система буде масштабована на всю Японію.

Підводний плавучий генератор можна розмістити у будь-якій річці або морі, аби швидкість течії була достатньою. Зрозуміло, річкові турбіни повинні бути менше розміром.

"Використовуючи всього 1% морського узбережжя Японії, можна виробляти близько 10 ГВт енергії, що відповідає десяти атомним енергоблокам», — зазначають у компанії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка