Японська авіакомпанія буде літати на біопаливі з мікроводоростей до 2018 року

Японська авіакомпанія All Nippon Airways (ANA) пообіцяла частково перейти на авіаційне паливо із зелених мікроводоростей до 2018 року.

Як зазначають у компанії, пасажирські лайнери заправлятимуть сумішшю, яка на 10% складатиметься з біопалива, передає НафтоРинок.

Символічний крок приурочений до 2020-го року, коли Токіо буде приймати Олімпійські ігри.

Наразі розробкою «зеленого» гасу займається японська корпорація Euglena, яка планує у першій половині 2018 року побудувати у Йокогамі біопаливний завод. Загальна вартість проекту складе близько 3 млрд ієн (близько $24,3 млн). Корпорація має намір виробляти до 125 тис. літрів авіагасу на основі зелених мікроводоростей у рік.

Передбачається, що водорості, які не вимагають земельних ресурсів, можуть мати більшу концентрацію біомаси і високу швидкість відтворення, здешевлять дороге біопаливо, отримання якого поки що обходиться приблизно у 10 разів дорожче виробництва стандартного авіагасу.

За прогнозами експертів, обсяг ринку екологічного продукту для заправки літаків досягне позначки у 100 млрд доларів до 2030 року.

Нагадаємо, що у 2012 році All Nippon Airways і американський авіабудівник Boeing випробували перший Boeing 787 Dreamliner на змішаному паливі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: