Японію закликають відмовитися від атомних станцій

Японія повинна відмовитися від виробництва електроенергії за допомогою атомних електростанцій.

З такою заявою виступили п'ятеро колишніх прем'єр-міністрів країни 11 березня, передає The Mainichi

Колишні прем'єр-міністри Японії Моріхіро Хосокава, Томііті Мураяма, Дзюн'ітіро Коїдзумі, Юкіо Хатояма і Наото Кан підписали «Декларацію 3.11» на «Глобальній конференції за без'ядерне майбутнє з використанням відновлюваної енергії: 10 років після Фукусіми».

«Виправлення помилки не можна відкладати на потім, так як енергетика з нульовими викидами вуглецю можлива вже зараз і без використання атомних електростанцій, - заявив Дзюн'ітіро Коїдзумі. - У питанні про атомну енергетику немає правлячої партії та опозиційних, адже АЕС наражають життя багатьох людей на небезпеку, призводять до фінансового краху, створюють нерозв'язні проблеми з ядерними відходами і у нас немає іншого вибору, окрім як скасувати АЕС».

Він також додав, що помилявся, коли раніше наполягав на необхідності використання атомної енергетики в Японії.

Раніше за використання АЕС виступав не тільки Коїдзумі, а й Наото Кан. Свого часу Кан керував операцією з ліквідації катастрофи на АЕС «Фукусіма-1» у 2011 році. На початку березня він розкритикував нинішнього прем'єр-міністра Японії Есіхіде Сугу за те, що той пообіцяв скоротити викиди вуглецю до нуля до 2050 року. Кан сказав, що це рішення є приводом для перезапуску АЕС по всій країні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка