Японія прагне вирощувати енергетичні лісові плантації для електростанцій

Японія розглядає можливість вирощування "енергетичних лісових плантацій" як палива для електростанцій.

Як зазначають в уряді, підвищення залежності країни від лісової біомаси допоможе згладити кліматичні зміни, оскільки зростаючі ліси через фотосинтез поглинають вуглекислий газ, передає 1prime

«Використання деревної біомаси, одержуваної від плантацій швидкозростаючих порід дерев, скоротить викид нового вуглекислого газу в атмосферу, - зауважують в уряді Японії. - Висадивши "енергетичні плантації" для вирощування виключно біомаси, можна буде скоротити трудові та лісівницькі витрати на одну третину, оскільки проріджування лісів буде непотрібним».

В даний час японці використовують для електростанцій у якості палива біомасу, одержувану під час проріджування лісів від сухих гілок або дерев, а також в ході промислової обробки деревини.

Використання біомаси для електроенергії підвищить ступінь енергетичної самостійності Японії і забезпечить її ресурсами на випадок природних катаклізмів і надзвичайних ситуацій.

Крім того, вирощування швидкозростаючих дерев замість кедра, використовуваного зазвичай у Японії у будівельних потребах, дозволить збільшити отримання біомаси у 2,5 рази, вважають в уряді країни.

У липні цього року уряд Японії створив міжвідомчу групу експертів для вивчення технічної доцільності проекту "енергетичних плантацій".

В даний час відновлювані енергетичні джерела в Японії, такі як вітряні генератори і сонячні панелі, дають 17% всієї електроенергії. Уряд країни поставив за мету до березня 2031 року довести частку відновлюваної енергії до 22-24%, а викиди парникових газів скоротити до 2030 року на 26%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка