Що треба знати про об’єм дров

Заміщення газу в будинках може бути реалізовано шляхом встановлення котла на дрова. Після цього постає питання закупівлі дров. Процедура для багатьох нова і вимагає уточнень поняття одиниць виміру дров.

Є кілька термінів обміру дров – кубометр і складометр. Перший термін в основному використовується для вказання фактичного об’єму кругляка при продажі його довжиною 2 чи 3 метри. Вимірюється діаметр цієї зрізаної частини дерева і визначається об’єм, цифра обліку. 

Читайте також: Як самому зробити котел довготривалого горіння

Для деревини, котра використовується на дрова, застосовують термін складометр – складають деревину в штабелі. Ця міра є проміжною і допоміжною для обліку несортового лісу і дров. Складочна міра дозволяє швидко визначити обсяги через визначення об’єму паралелепіпеда, в котрий вписується складений штабель дров. При цьому не проводяться обміри кожного куска дерева. Додатковими перерахунками переводять цю цифру у кубометр деревини, враховуючи коефіцієнт повнодеревності (заповнення) штабеля.

Читайте також: Піролізний котел, який спалює будь-що

Для визначення кількості дерева в складометрі можна скористатися коефіцієнтом повнодеревності:

Лісоматеріал

Коефіцієнт

Лісоматеріал

Коефіцієнт

Круглий ліс з корою

0,68

Дрова круглі, 1м

0,68

Круглий ліс без кори

0,77

Дрова колені, 0,5м

0,78

Недоліки вказаного методу обліку дров при продажі приводять до приблизності, неточності і умовності. Тому кожному власнику котла потрібно вміти підрахувати потребу дровах на зиму і при купівлі дров вміти оцінити те, яку фактичну кількість складометрів потрібно купити, щоб отримати потрібну кількість кубометрів деревини. Ще одну цифру потрібно знати власнику котла на дрова – середня величина щільності деревини. Ця цифра є в межах 620*670 кг/м3.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка