Якісні та правильно спроектовані вікна економлять ваші гроші

Оригінальний архітектурний вигляд будинку часом досягається за допомогою дизайнерських віконних рішень. Але для будинку, який повинен бути енергоощадним, такі рішення суттєво впливають на енергетичний баланс забезпечення відповідного температурного комфорту. При цьому мешканці хочуть мати гарний огляд зсередини будинку. 

Перевагами відкритих скляних фасадів є те, що будинок отримує дармову сонячну енергію і денне світло. В цілому такі рішення треба оцінювати за такими критеріями: 
- обмін тепла з довкіллям, 
- вигоди від сонячного догрівання, 
- втрати тепла через нещільності віконних конструкцій 
- наявність денного світла. 

1.jpg

При використанні скляних конструкцій треба передбачати можливості контролю і регулювання через такі засоби: використання скляних конструкцій з мінімізованими втратами тепла, передбачати затінення, забезпечити високу щільність конструкції для зменшення інфільтрації.

Цей підхід треба застосовувати до фасадних і дахових вікон, балконних дверей, зимових галерей і фасадних систем.

Теплова ізоляційність вікна складається з характеристик всіх його елементів: загальної рами, рухомої і нерухомої частини з склопакетом. Тому кожне вікно має свій показник проникання тепла U, адже використовуються різні матеріали рам, кожне скло має різні розміри, встановлюються кілька камер. Виробники надають теплові характеристики для типового вікна 1230х1450 мм. А вибране покупцем вікно буде мати деякі відмінності у теплових характеристиках, і багато залежить від правильного монтування та ущільнення вікна в стіні.

В будівництві низькоенергетичного будинку важливим етапом є правильний вибір території: ландшафт ділянки, нахил території, закритість від продування, наявність затінення від дерев чи сусідніх будинків. Допомога для обігрівання від прямих сонячних променів має суттєве значення для таких будинків. Досконале проектування будинку дозволяє використовувати для обігрівання та освітлення безкоштовну відновлювальну сонячну енергію у вигляді пасивної дії, без додаткового обладнання.

2.jpg

Правильно відпрацьована архітектурна концепція низькоенергетичного будинку дозволяє використати сонячне проміння для допомоги в зимовому обігріванні. Це пасивне обігрівання, коли промені поступають через віконні конструкції всередину будинку і нагрівають внутрішні предмети та конструкції. Виграш можна отримати тоді, коли вікна розміщені на південній стороні будинку. Зменшення розмірів вікон північної сторони підвищує енергетичну ефективність будинку через зменшення тепловтрат. Ці вікна не можуть використовувати сонячні промені для догрівання кімнат.

3.jpg

Влітку необхідно забезпечити зменшення поступлення прямих сонячних променів, щоб не перевитрачати кошти на додаткову вентиляцію і кондиціонування. Для цього застосовують жалюзі і горизонтальні надбудови для створення затінення. Західні і східні вікна влітку потрібно затінювати ролетами або віконницями.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: