Які радіатори опалення вибрати

При проектуванні нової опалювальної системи в приватному будинку чи в квартирі або при реконструкції старої опалювальної системи постає питання вибору радіаторів опалення. Найпростіший шлях - замовлення готового індивідуального проекту. Але якщо роботи планується проводити самостійно, то варто зібрати і проаналізувати всю доступну інформацію з цього питання. Найбільш затребувані сьогодні чавунні, сталеві, алюмінієві та біметалеві батареї опалення. При цьому кожен тип радіаторів має свої переваги і недоліки. Щоб визначитися з вибором, варто ознайомитися з технічними характеристиками і параметрами всіх типів батарей.


Чавунні радіатори міцні, стійкі до корозії. Термін експлуатації –50 років і більше. Вони масивні (вага 1 секції біля 7 кг), вміщають великий обсяг теплоносія (1,45 л) і витримують високий тиск в тепломережі (робочий – 9 ат, тиск опресування – 15 ат). Тому саме їх часто вибирають для квартири в міській багатоповерхівці. Теплова потужність 1 секції - 160 Вт. У чавуну велика теплова інерція: чавунна батарея довго нагрівається і охолоджується. Тому їх не встановлюють в приміщеннях, де потрібно оперативно регулювати температуру повітря. Однак батарея з чавуну може підійти до системи опалення на твердопаливному котлі в заміському будинку: вона тримає тепло в інтервалах між завантаженнями палива в котел.


У сталевих панельних радіаторах непогана теплова потужність (1 кв.м радіатора - до 4 кВт), вони досить швидко нагріваються і охолоджуються. Однак вони розраховані на невисокий тиск (робочий – 9 ат, максимум 12-13 ат). І бояться гідравлічних ударів, які виникають при осінньому заповненні системи водою в багатоповерховому будинку. Також бояться корозії, особливо коли на тривалий час з системи злита вода. Термін експлуатації – до 15 років.


Алюмінієві радіатори через високу теплопровідність віддають тепло набагато ефективніше. Так, при включенні опалювального контуру підйом температури буде відчуватися вже через чверть години. Теплова потужність 1 секції - до 200 Вт, вага - 1,3 кг, об'єм теплоносія - 0,4 л. Вони витримують робочий тиск в межах 6-12 ат для стандартних моделей і  25 ат для посилених. Основним недоліком алюмінієвих радіаторів є чутливість їх до хімічного складу теплоносія, і вони не переносять підвищеної кислотності теплоносія, що в робить їх малопридатними для установки в багатоквартирних будинках. Також їм властиве газоутворення, що призводить до заповнення системи повітрям. Додатковим руйнівним чинником для алюмінію є контакт з мідними деталями арматури, в результаті якого утворюється гальванічна пара, і алюміній починає активно окислюватися. Термін служби алюмінієвих радіаторів, зазвичай, обмежується 15-ма роками.


Біметалеві радіатори можуть перенести високий тиск (робочий – 25 ат) і тривале навантаження, стійкі до гідравлічних ударів і мають високий рівень тепловіддачі. У радіаторах знижений обсяг циркуляційної води. Так як діаметр біметалічних трубочок дуже невеликий, всього 12-15 мм, швидкість циркулюючої рідини повинна бути високою, тобто рідина повинна подаватися під високим тиском. Біметалеві радіатори підходять для квартир, де системи опалення відрізняються великим робочим тиском і низькою якістю теплоносія. Термін служби біметалевих радіаторів – 25 років.

Таким чином, для багатоповерхівок з високим тиском і забрудненим теплоносієм краще купувати біметалеві або чавунні радіатори. У приміщеннях, які потрібно швидко прогрівати (офіс, гараж, склад), краще встановлювати сталеві панельні або алюмінієві радіатори. Власникам приватних будинків і квартир, обладнаних системами автономного опалення можна не турбуватися і вибирати батареї, виходячи зі своїх естетичних уподобань та фінансових можливостей, враховуючи технічні характеристики, так як ризик гідроударів в системах автономного опалення зазвичай мінімальний, та й теплоносій досить високої якості. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: