Які побутові товари шкідливі для вашого здоров'я та екології

Кожен господар і господиня дбають про своє помешкання, роблять його зручним для проживання, красивим для милування. Для цього в будинку використовують різні допоміжні пристрої, оздоблюють приміщеннями різними матеріалами. Треба слідкувати за тим, щоб ці дії були безпечними для людей, не спричиняли "синдром хворих будівель" і не створювали загрози для довкілля.   

При виконанні побілки варто надавати перевагу фарбам на водній основі, щоб не було там токсичних речовин: полівінілхлориду і формальдегідів. Паперові шпалери є найбільш екологічними. Сучасні вінілові шпалери зменшують вміст вінілу, про що треба дізнаватися з упаковки. Ламінат вже виготовляють з «дружніх» до екології матеріалів – слід вибирати якісніший.

Читайте також: Як споруджують екобудинки з мішків із землею

Пральні порошки та миючі засоби необхідно вибирати без фосфату, гіпохлориту натрію, нашатирного спирту, формальдегіду, нітробензолу, нафтових дистилятів, фенолів.

Натуральний матеріал для одягу та взуття може містити важкі метали, радіонукліди, нітрати – матеріали, котрими проводилась обробка сировини. Екологічне маркування Oeko-Tex Standard 10 дозволить вибрати безпечні речі.

Для готування варто надати перевагу посуду з глини, нержавійки, чавуну. Страви споживати з фарфору або фаянсу. Ємкості з пластмаси слід використовувати тільки на нетривалий час для зберігання продуктів або заморозки. В США вже є заборона на використання тефлонового покриття, котре здатне потрапляти до їжі і впливати на імунну систему та печінку.

Не варто купувати дитячі забавки з полівінілхлориду (PVC), це стосується і канцтоварів.

Для уникнення шкідливих впливів від електромагнітних випромінювань слід дотримуватися дистанції, що повинно бути зазначеним в інструкції. Не варто носити мобільні телефони в кишенях і на грудях.

Читайте також: Озеленення дахів багатоповерхівок набирає популярності

Мікрохвильовки руйнують поживні речовини, тому не варто ними користуватися постійно. Оргтехніку та комп’ютери слід вибирати з маркуванням «ТСО» - більша енергоефективність та менший вміст токсичних речовин виділяють при експлуатації.

Штучні ароматизатори містять токсичні речовини, тому доцільніше провітрювати помешкання два-три рази на добу. Це виведе неприємні запахи, радіонукліди і токсини з повітря.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка