Які переваги має опалення пелетами?

Відходи деревообробки і сільського господарювання стали потрібні для формування біопаливного напрямку в обігріванні приміщень. Для цього використовують тирсу, щепу, солому, лушпиння і стебла соняшника, а також тверді побутові відходи.

Виробництво пелет з цих відходів є енергомістким процесом. Але в результаті отримується паливо з гарантованою теплотворною здатністю – 4,3-4,5 кВт/кг. Готові пелети мають вологість 8-10%, що дозволяє отримувати чудову віддачу при спалюванні. При використанні пелет можна отримати коефіцієнт корисної дії котлів навіть вищий 85%.

Кожні 10 кг пелет заміщують практично таку ж кількість вугілля. При порівнянні з дровами цей показник складає 10:16, тобто 16 кг сухих дров потрібно для того, щоб отримати таку ж кількість тепла, яку дають 10 кг пелет. Для дров ще треба застосувати коефіцієнти переведення в кубометри, а потім в складометри – оплата дров відбувається за такою одиницею виміру. Дрова займуть на машині, котрою їх доставляють біля 35 л об’єму. 

Для зберігання пелет потрібно набагато менше місця, ніж для дров – адже їх можна зберігати в мішках або в силосах, де практично немає порожнин. 

Котли, котрі працюють на пелетах, піддаються автоматизації. Є можливість використовувати бункери пелет, з котрих автоматично паливо подається в котел. Емність бункера дозволяє засипати пелети на кілька днів.

3.jpg

Порівнюючи з іншими видами палива, можна відмітити, що опалення пелетами дешевше від електроопалення. Для останнього виду палива, електроенергії, у випадку необхідності використовувати її для обігрівання, виникають великі затрати не тільки на плату за саму енергію, але й оплату нових технічних умов на суттєве збільшення потужностей електроенергії і заміну ввідних кабелів і внутрішньої електропроводки.   


Газове опалення стає все дорожчим і деколи недоступним через можливе непостачання газу або тимчасове припинення постачання. Пелети дають повну автономію для власника приміщення, де встановлена система обігрівання на пелетах.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка