Які країни світу відмовляться від пластику у 2019 році

Молдова стала однією з чотирьох країн, де у 2019 році заборонили виробляти та вводити в реалізацію навіть найтонші поліетиленові пакети. Зміни в законодавстві стосовно екологічної політики відбулися також у Південній Кореї, Туреччині та на Ямайці – і всі у січні цього року, пише Хмарочос.

Південна Корея: поліетилен лише для вологих продуктів

З січня 2019 року одноразові пластикові пакети заборонені у дисконтних магазинах та крупних супермаркетах Південної Кореї. Зазначений мораторій є частиною переглянутого закону про збереження ресурсів та заохочення повторного використання. За його порушення підприємство має сплачувати штраф у розмірі до трьох мільйонів йєн (2700 доларів). Натомість підприємствам пропонують продавати придатні для повторного використання контейнери, господарчі торбинки та паперові пакети. Одноразові пластикові пакети, згідно з законом, дозволено використовувати при збереженні вологих продуктів на кшталт м’яса та риби. Щодо контейнерів, то вони вже давно мають попит серед покупців Південної Кореї, а роздрібні підприємства з 2010 року пропонують знижки на пакети з вторсировини.


Туреччина: квоти від інтернет-провайдерів та витіснення назви бренду з сигаретних упаковок

З початку року в Туреччині пластикові пакети на касах продуктових магазинів мають коштувати дорожче. У магазинах неполіетиленові пакети стали дешевшими, а більшість муніципалітетів та некомерційних організацій почали роздавати їх безкоштовно. В разі порушення закону магазин повинен сплачувати штраф у розмірі 10 лір (1,8 долара) на квадратний метр приміщення підприємства.

Ще одним кроком у боротьбі з забрудненням довкілля в Туреччині стали квоти від інтернет-провайдерів. Згідно з політикою добросовісного користування, швидкість інтернет-завантаження знижується, якщо користувач перетинає ліміт стандартного використання природних ресурсів для надання інтернет-послуг. Також, з 2019 року тютюнові вироби в Туреччині починають продавати в уніфікованих упаковках, більшість площі яких займатиме попередження про шкоду для здоров’я. При цьому, уніфікована упаковка залишає менше простору для розміщення назви бренду тютюнового виробника. Прибічники таких змін переконані, що до куріння стимулює, зокрема, глянцева упаковка.

Ямайка: виробники цікавляться створенням альтернатив

На Ямайці з 2019 року заборона на використання поліетилену та полістиролу регламентується двома наказами: одним, згідно з Законом про торгівлю, другим – згідно з Законом про природні ресурси та охорону природи. З січня максимальний штраф за поширення пластику та полістиролу становить два мільйони доларів. Минулого року він сягав 50 тисяч доларів. Пластикові соломинки, пакети та полістироловий посуд на Ямайці заборонено поширювати безкоштовно, виробляти та імпортувати. Підприємства Ямайки звільнені від штрафу, якщо йдеться про упаковки, що забезпечують підтримку стандартів охорони здоров’я та підтримку безпечної реалізації продуктів. Йдеться, зокрема, про пластикові пакети для збереження м’яса, хлібу, цукру. Крім того, організації острова провели низку освітніх робіт для безболісної відмови від пластикових упаковок.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка